Facebook hesap kapatıldı nasıl açabilirim

Facebook hesabım kapatıldı
Andronova

Facebook hesap kapatıldı uyarısı alanlardan biri misiniz? Soracağınız soru hesabımı nasıl açabilirim olacağını düşünüyoruz. Ekrana gelen mesaja baktığınızda size bir seçenek sunulmadığını görüyorsunuz. Tabi bazılarına sunulduğunu düşünüyoruz. İşlenen suca göre değişken bir ceza sisteminin olduğunu söyleyelim.

Çıkan açıklamaya bakarsanız sorun veya kaygınız varsa, bunun için sizi yardım sayfasını ziyaret etmeniz öneriliyor. Önerideki alana girdiğinizde size kurallardan bahsedilmekte. Pek itiraz edecek seçeneklerin sunulmadığını görebilirsiniz. Biraz kurcalarsanız alt sayfalarda bir öneri karşınıza çıkabilir.

Kapatılan hesap nasıl geri açılır şeklinde çok sayıda içeriklerde karşılaşmış olabilirsiniz. Kesin şunlara bir yol sunacaktır gibi garantisi olmayan şeylerden söz ederiz. Bizim sunduğumuz bir ümit hesabın açılmasını sağlaması.

Kapatılan hesapların içeriği

Form ile resimli olarak yapmanız gerekenlerden bir kaçını anlattık. Haksız yere kapatıldığını düşünüyorsanız başvurunuz. İletişime nasıl geçerim diye çok sayıda kullanıcının arama yaptığını düşünüyoruz. Kapatılan hesabı açmak için ne gibi işlemlerin yapılması gerektiğini resimli şekilde gösteriyoruz. Kesin açılır mı diye boşuna soru sormayınız. Hesabınız yanlışlıkla veya haksız yere kapatıldığını belirtiyorsanız, haklılık nedenlerini ek bilgiler bölümüne dahil ederek başvuru yapabilirsiniz.

Eğer geliştirici haklı nedenden hesabınızı kapattıysa hesabınız açılmayabilir. Az sayıda kullanıcıların bilinçsiz şekilde hareket ettiğini görüyoruz. Bize yazarak hesabımı kapattınız şeklinde şikayette bulunduklarını görüyoruz. Bu tarz kullanıcılar bilinçsiz olduğundan işleri çok zor olabiliyor.

Genelde verilen cezanın sebebi hesabın kayıtlı olduğu e-posta adresine gönderiyor. Bazen de göndermiyor ama hesaba giriş yaparken uyarıyla iletiyor. Bir hesaba gerçekten yanlışlıkla işlem yapıldıysa bunun olası nedenlerinden bir kaçında gelen şikayetler etkili olabiliyor. Bazen inceleyen görevli dikkatli incelemeden hesabı askıya alabiliyor. Bundan dolayı iletişimle yapılan işlemlerde istenilen gerekli görülen evraklar iletilmesi gerekiyor.

Kapatılan hesabın açılması

Tekrar nasıl açılır derseniz;

  • Birinci öneri aşağıdaki bağlantıyla işlem yapılan hesabın incelenmesi talep edilebilir.
    • https://www.facebook.com/help/contact/260749603972907
  • İkinci ise çok sayıda problemde kullandığımız bağlantıların denenmesi. İşe yarayanların bazılarında dönüş olumsuz yapılabiliyor.

Yukarıdaki ilk verdiğimiz başvuru adresi ile kapatılan hesap için kesinlikle iletişim sağlanacak. Başvuru sırasında kimlik ekran görüntünüzü göndermeniz gerekiyor. Ek bilgi bölümüne sorunun detayını ve aldıysanız uyarını yazarak başvuru yapınız.

Başvuru bölümünde giriş yapılan mail’ in veya cep telefon numarasının yazılması isteniliyor. Hesabınıza kayıtlı olan bilgiler olması gerekmekte.

Mahkeme yolu ile işlem yaptıracağım diyenlerin çoğu herhangi bir başvuru yoluna gitmediğini biliyoruz. Ağlar zorunlu hizmet vermiyor ve kuralları gereği yaptırım uygulama yetkileri var. Zaten ülkemize ait bir şirket olmadığından sadece yasalara aykırı durumlarda gereği yapılmakta.

Facebook hesabım kapatıldı tekrar nasıl açılır
Facebook hesap kapatıldı nasıl açabilirim

İnceleme yapılması adına kimlik istenilebilir

Facebook’ a talep gönderebilmeniz için resmi nüfus cüzdanında yazan adınızı soyadınızı ve kimliğiniz / kimlikleriniz bölümünün altında yer alan “Dosyaları Seç” butonuna tıklayıp kimliğinizin ekran görüntüsünü ekleyip, ek bilgileri de yazıp başvuru yapınız. Kimliğinizin ekran görüntüsünden TC kimlik numaranızı ve seri numaranızı silebilirsiniz.

Gerekli forumları kullanarak iletişime geçtikten 6-7 gün gibi bir sürenin dolduğunda hala cevabı gelmemişse o zaman aynı başvuru adresinin kullanılmasını öneriyoruz. Genelde haklıysanız, hızlı bir şekilde geri dönüş yapacaklardır. Bazen yoğunluktan dolayı geç geri dönüş yapabiliyorlar.

Facebook' a kimlik göndermeli miyim
Facebook hesap açılması için kimlik gönderimi

Fotoğraf ve ek bilgiler talep edilebilir

Geliştiricilerin bazen sadece kimliğin doğrulanması yeterli görebildikleri gibi bazen fotoğrafınızı isteyebiliyorlar. Ek güvenliğin devreye alınmasına bağlı sunulan seçeneklerde değişmeler yaşanabilir. Son kullanılan şifreniz gibi birde hesabı açarken kullandığınız bilgilerden bazılarının sorulduğunu da görebilirsiniz.

Bir çoğumuz bunları hatırlamayabiliyor. Girilen bilgilerin yanlış olmasından dolayı ne yazık ki şeklinde bir bilgi notu çıkarak işlem sonlanır. Lakin yaptığımız denemelerde bazen uygulamadan denediğimizde ayrı, bilgisayarla yani tarayıcı ile ayrı seçeneklerin karşınıza çıkabileceğini gördük. Hesap sahibinin kullandığı oturum seçeneklerine göre değişken olan bir durumdur.

Kapanan hesap tekrar açılır mı?

Haklıysanız evet. Ama değilseniz ve özellikle topluluk kuralları ihlal edilmişse o zaman çok zor hesap etkinleştirilir. Mahkeme yoluyla yasal işlemlerde yine bu durumla karşılaşılacaktır. Eğer hesabınıza ulaşamıyorsanız veya farklı bir konu için yukarıdaki 2. öneri konumuza bakmanızda yarar olacak. Alternatif Facebook konulardan ilgili alanı bulabilirsiniz. Eğer adımları yapamıyorsanız yazı içerisindeki reklamda bulunana numarayı değerlendirebilirsiniz. 

Size bu içerikle çözüm olabileceğini düşünerek karşınıza çıktık. Bu kanal genelde haksız olarak yapılan hesaplar için kesin çözüm niteliği taşımakta.

Başvurunuzu yaptınız sonra hemen neden açılmadı neden geri dönüş yapılmadı diye yorumlar yapmadan önce iletişim kanalından geri dönüş bekleyiniz. Benzeri talep göndermeyle alakalı olan bağlantıları aralıklı kullanabilirsiniz. Aşırıya giden taleplerin sonucunda bir engelle karşılaşmanız mümkündür.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.