Facebook hikayeler bilgisayardan paylaşma

Andronova
2 Minimum Okuma

Facebook hikayeleri bilgisayarda paylaşma özelliğinin yayına alındığını duyuralım. Daha önce çalışmaların tamamlanarak test aşamasında olduğu söyleniyordu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Dünya’ da büyük öneme sahip sosyal ağların başını çeken Facebook, yeniliklere doymuyor. Kullanıcı odaklı yeniliklerine bir yenisini de ekledi. Bazılarını geliştirici ekibi bulurken bazılarını da rakiplerinden kopyaladığını söyleyelim.

Şirket yakında yeni bir yenilikle geliyor. Artık bilgisayardan hikaye paylaşımı yapılabilecek. Şu an yayına alarak testleri sürdürülüyor.

Facebook’ un yeni güncellemesi ile kullanıcılar video ve fotoğrafları bilgisayar üzerinden yükleyerek hikaye olarak paylaşım yapabilecek. Aynı zamanda haber kaynağından canlı yayın yapılabilecek. Şu an test aşamasında olan özellik kademeli olarak tüm kullanıcılarına ulaşacak.

Facebook hikaye bilgisayarda paylaşma

Hem mobilden hemde bilgisayardan hikayeler, yeni görüntüleme sekmesi ile gelebilir. Facebook’ ta hikayeleri paylama özelliği bu ay içerisinde hızlıca yayılmaya başlayacak.

İnternet kullanıcılarının çoğu mobil cihazlarla bunu gerçekleştirdiği yayınlanan oranlarla ortada. Her ne kadar cep telefonla daha fazla vakit geçirilse de ağlar PC tarafını da düşünmekte. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Son kullanıcıya açıldıktan sonra ben kullanamıyorum diyenlerin yapması gerekenler olabilir. Örnek Chrome’ dan gizli sekme üzerinden kontrol edilmesi ve varsa başka hesabınızla deneme yapmanızı öneririz. Eğer bir yaptırım uygulanmışsa profilinizde bir şeyler değişebilir mu diye kontrol edin. Olmuyorsa bu ya da sistem arızası aklınıza gelsin.

Daha önce hikayeleri Instagram’ da paylaşması ile büyük etkiye ulaşan şirket, bu hamlesi ile bakalım nasıl bir etkileşime şahit olacak.

Facebook hikayeler bilgisayardan paylaşma
Facebook hikayeler bilgisayardan paylaşma

Hikayeler bilgisayarda paylaşılmıyor

Hikayeleri bilgisayarda paylaşamıyorum şeklinde sorun bildirenlere sorulacak önemli ayrıntılar var. Bazıları soruya soru ile cevap veriyorsunuz şeklinde yazdıkları oluyor. Lakin durumunun anlaşılması için bunlara yanıt verilmesi gerekiyor.

  • Tarayıcıyı değiştirip deneyin. Artı Facebook’ un Windows uygulamasını kullanarak deneyin.
  • Çok fazla deneyenlerin bir süre işlem yapmadan beklemeleri gerekiyor.
  • Kablosuz bağlantıyla internet erişimi yapanların modemlerini yeniden başlatmaları belki çözüm sunar.
  • Farklı cihazlarla ve hesaplarla denenmesi de gerekiyor.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir