Facebook Home Beklentilerden Uzak mı?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

12 Nisan’da Play Store’da kullanıcıların beğenisine sunulan Facebook Home ilk aşamada sadece Galaxy S III, Galaxy Note II, Galaxy S4, HTC One, HTC One X ve HTC One+ gibi Android dünyasının üst sınıf telefonlarında yer bulacak. Yine Facebook Home uygulamasına şu an için her ülkeden erişim sağlanamamakta. Android platformunda mümkün oldukça her cihaza Facebook Hone uygulamasını kazandırmak isteyen Facebook, kısa süre içerisinde diğer ülkelerde de uygulamayı erişir kılacaktır.

teknik destek

Facebook Home uygulamasının ilk iki günlük indirme sayısı 100 bine ulaşırken, geriş dönüşümlerde uygulama için kullanılan oylara bakıldığında, Facebook Home’un ilk aşamada pekte benimsenmediği gerçeğini ortaya koyuyor. 2.300’dan fazla kullanıcını oy verdiği uygulamada %43’lük kesim uygulama için bir yıldızı uygun gördü. Uygulamaya 5 yıldız verenlerin oranı ise %19 seviyesinde. Genel olarak bir değerlendire yapıldığında çiçeği burnunda uygulamanın kullanıcılar nezdinde henüz benimsenmediği gerçeğini ortaya çıkarmakta; ya da başka bir deyişle uygulamanın daha geliştirilmesi gerektiğini.

media 2998

Facebook Home telefona kurulduğu an daha önce yabancı olmadığımız bir launcher gibi ana ekranda farklılıklar sunuyor. Ana ekranda arkadaşlarımızdan gelen iletiler sıralanırken, uygulamanın sağa ve sola kaydırılması ile daha farklı sekmeler karşımıza çıkıyor. Yine uygula kapsamında Facebook Messenger’ın görsellerle oldukça keyifli hale getirildiğini belirtmek gerekir.

Facebook Home’un kısa süre içerisinde birçok ülkede farklı telefon ve tabletlerde yer bulması bekleniyor.

kaynak: androidOS

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın