Facebook Home’dan ilk Görüntüler Gelirken, Evleaks Telefonu Ortaya Çıkardı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Mobil dünyasına bir telefon ile giriş yapacağı uzun süredir konuşulan Facebook, 4 Nisan’da Android dünyasını yakından ilgilendiren bir etkinlik gerçekleştirecek. Android işletim sistemi üzerinde bir dizi modifiye işlemleri yaparak (Amazon’nun Kindle Fire tabletlerde oluşturduğu gibi) yeni arabirimi bizlere sunmaya hazırlanan Facebook, söz konusu gelişmeyi Android’teki yeni eviniz sloganı ile duyurmuştu.

Açıkçası yenilik hakkında detaylı bilgiler sunulmuş değil, etkinliğe sayılı saatler kala Facebook Home cephesinden ilk görüntüler elde edilirken, mobil dünyasına sunduğu sızıntılarla güvenirliği bir hayli yüksek olan Evleaks ise telefona ait bir görsel paylaştı. Facebook Home görüntülerinin HTC Myst adlı Facebook telefondan elde edildiği iddia ediliyor. İlk olarak telefon için bahsi geçen teknik özelliklere göz atacak olursak; 4.3-inç boyutunda HD çözünürlüklü ekran, çift çekirdekli Qualcomm MSM8960 işlemci, 1GB RAM, SD kart desteği sunulmayan telefonda 16GB depolama birimi, Android 4.1.2 ve Sense 4.5 ile özelleştirilmiş bir arabirim, 5MP çözünürlüklü arka ve 1.6MP ön kamera, Bluetooth 4.0 ve Wi-Fi / b / g / n karşımıza çıkan detaylar oluyor.

HTC ile yakın ilişkiler içerisinde olan Facebook’un yeni telefon ve yeni ana ekranda bizlere neler sunacağı şimdiden merak uyandırmaya başladı. Facebook Home cephesinde elde edilen görsellere baktığımızda ise maalesef detaylara inilemiyor. Sızıntıları elde eden AndroidPolice sitesi yeni ana ekranı test etmeyi isterken, telefondaki söz konusu yazılımın şu an için sadece geliştiricilere açık olduğu görüldü.

Elde edilen görsellerden ana ekran uygulamasının sadece HTC Myst ile sınırlı kalmayacağı ve Google Play Store üzerinden tüm Android kullanıcılarına sağlanacağı görülüyor. Söz konusu yeniliğin telefonlarda oluşturacağı değişimleri görmek için sade 2 gün kaldı. Gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.

kaynak: AndroidOS

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir