Facebook Home Telefonu (HTC First) Resmiyet Kazandı

Facebook Home Telefonu (HTC First) Resmiyet Kazandı !

Günlerdir hakkındaki iddialar kamuoyunda sıkça dile getirilen Facebook Home ve Facebook telefonu HTC First, Android için düzenlenen etkinlikte resmiyete kavuştu. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in hazır bulunduğu etkinlikte ilk olarak Facebook Home’un tanıtımı yapıldı.

Andronova

Android kullanıcıları için geliştirilen Facebook  Home için telefona yeni bir hava getiren bir arayüz olarak değerlendirebiliriz. Android işletim sisteminde kullanıcılara sunulan ana ekranda bir dizi düzenlemeler yapılarak daha fazla sosyalliğin ön planda tutulduğu bir temanın işlendiği Facebook Home’da günlük hayatta vazgeçilmezlerimizden olan akılı telefonlara daha fazla sosyallik katacağı iddia ediliyor.

Oldukça basit bir kullanımın sunulduğu Facebook Home, 12 Nisan’da Play Store’da yer alacak. İlk etapta  HTC One, HTC One X, HTC One X+, Galaxy S III, S4, Note II’nin faydalanabileceği uygulama kısa süre içerisinde Android ekosisteminin büyük bölümü için kullanılabilir hale getirilecek.

Facebook Home her ne kadar bir ana ekran olsa da içeriğinde farklı kontrollerin ve ayarlamaların yapılabildiği kontroller yer almakta. Kapak ekranda (bildirim ekranı) Facebook’ta olup bitenleri takip edebilirken, bu sayede arkadaşlarınızın hangi etkinlikleri paylaştıklarını görebiliyorsunuz. Facebook Home’un en eğlenceli bölümlerinden biri de sohbet alanı oldu. Arkadaşlarımızın profil resimlerinin yanı sıra baloncuklar sayesinde alt alta dizilen mesajlar hem görsellik anlamında hem de kullanım açısında oldukça güzel bir çalışma olmuş.

Facebook Home’da yer alan bir diğer ayrıntı ise Chat Heads, özellik sayesinde telefonda farklı bir işlem yaptığınızda dahi gelen mesajlara Pop-Up penceresinden yanıt verebiliyorsunuz.

Etkinliğin dikkat çeken bir diğer tanıtımı ise Facebook telefonu olarak adlandırılan HTC First oldu. Facebook Home, Android telefonları için bir uygulamayken, HTC First’te ise telefona entegre edilmiş bir arayüz olacak. Telefonun tanıtımını ise HTC CEO’su Peter Chou yaptı. 12 Nisan’da satışa sunulacak telefon AT&T operatörüne özel bir ürün olacak. Telefonun farklı operatör ya da ülkelerde satışa sunulması noktasında herhangi bir detay aktarılmadı.

Facebook Home Telefonu (HTC First) Resmiyet Kazandı !

HTC First, 4 Qualcomm 400 serisi işlemci ve Adreno 305 grafik biriminden güç alıyor. 4.3-inçlik HD çözünürlüklü bir ekrana sahip telefon, yeni Facebook Home deneyimi ve Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi ile çalışıyor. 5MP çözünürlüklü kameranın yer aldığı telefon 4 farklı renk seçeneği ile 100$ seviyesinden satışa sunulacak.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın