Facebook, Hz. Muhammed’e Hakaret Eden İçerikleri Engelleyerek Şaşırttı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Ankara’da bulunan Gölbaşı Sulh Ceza Nöbetçi Hakimliği’nin, Facebook’ta bulunan Hz. Muhammed’e yönelik hakaret içerikli sayfa ve paylaşımlar için erişimin engellenmesine yönelik kararını BTK’ya iletmiş ve BTK’da kararı onaylamıştı.

Andronova

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nun (TRT) talebiyle verilen bu karar ile birlikte, Facebook’ta yer alan Hz. Muhammed’e yönelik hakaret eden içeriklere erişim yasağı uygulamasına karar verilmişti ve eğer Facebook belirtilen sayfalara erişimi engellemez ise tamamen erişimin engellenmesi kararı alınmıştı.

Görünüşe göre Facebook, servisini en çok kullanan ülkeler arasında yer alan Türkiye’den erişimin tamamen kapatılmasını göze alamamış ve verilen mahkeme kararına uyarak belirtilen sayfa ve içeriklerin erişimini engelledi.

Düşünce özgürlüğü adı altında, gerek medyada gerek ise sosyal medyada inançlara, kutsallara yapılan hakaretler özgürlük değil, ancak yobazlıktır! Özgürlük, başkalarının inançlarına, fikirlerine saygı duymaktır!

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.