Facebook kimliğimi gönderdim hesabım açılmadı

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Facebook kimliğimi gönderdim hesabım açılmadı şikayetlerini yapanların sorun bildirimlerine bakıldığında yanlış olan şeyler var. Olayın çözümünde kişinin hangi gerekçe ile kimliğini istendiğini bilmemiz gerekiyor.

Teknoloji destek

Kilitlenen veya askıya alınan hesaplardaki uyarı metnin sorun çözümünde önemli rol oynadığını belirtelim. Esasında bu ne yapmanız gerektiğini anlatan bir cevaptır.

Hesabınıza erişim yapmaya çalışanlar olacağı gibi ağın belki sizi şüpheli görmesinden ötürü bir engel uygulanmış olma olasılığı var.

Aşağıya ilgili problemde ne gibi şeyler yapılacağından ve sonrasında ağla ilgili geçmişte yayına alınan bir özellikten söz edeceğiz.

Facebook kimliğinizi neden ister?

Bu soru çoklu bir cevap ile yanıtlanır. Sahte hesaplarda, şüpheli durumlarda, kural ihlallerinde, oturum açma sorunlarında, aşırı şifre yanlışlığında ve dahası diyeceğimiz durumlarda söz konusu.

Kimlik isteme sebeplerinin anlaşılması adına ağ tarafından gönderilen mesajlara dikkat etmemiz gerekiyor. Ağların klasik uyarı metinleri gibi hata kodları da oluyor. Çıkan uyarıya göre Google kullanılarak bir çözüm bulmanız mümkün.

Facebook’ a kimlik gönderdim ama hesabım açılmadı

Kimlik gönderdim neden hesabım açılmadı demeden önce acaba adımları doğru yapmamış olma olasılığını düşündünüz mü? Doğru bağlantı, başlık ve geri dönüş mail tarafına bakıldı mı?

Eskiden genelde Instagram tarafında kod istediğinizde bazen Hotmail kullanıcıları sorun yaşardı. Bir türlü bu sağlayıcıyı kullananlardan bazılarına e-posta oluşmazdı. Artı yoğunluk ve gözden kaçma gibi durumlarında tekrardan başvuru yapılırdı.

İçeriğimizdeki Facebook telefon numarası şeklinde bir haber var. Bu esasında bu şekilde bir iletişim arayanlara özel hazırlanan bir makaleydi. İçerisinde bulunan URL bağlantılarının kullanılarak dönüş talep edilir. Bu konumuzu inceledikten sonra içerikteki birden çok bağlantıyı kullanmanızı öneririz.

Facebook kimligimi gonderdim
Facebook kimliğimi gönderdim hesabım açılmadı

Facebook önizleme sorunu

Facebook uygulaması için yeni haberler ve uygulamalardan da haberdar olmaya devam ediyoruz. Ara ara konferans çerçevesinde anlatılan yeni bir özellik olan Share Sheet uygulamasından zamanında bahsedilmişti. Facebook üzerinde yapılacak olan gönderileri daha öngörülebilir ve çekici olması adına ve ayrıca da belirli bir kullanıcı kitlesini hedeflemek amacı ile tasarladıklarını söyledi.

“Bugünlerde Facebook kullanıcılarının bir çok ayrıntıyı farklı sistemler kullanarak ilgili hesapları üzerinde paylaşım yapmakta. Ancak kullanıcılar arkadaşları ile veya kendileri için özel olarak gördükleri kişilerle paylaşmak istedikleri durumların ön izleme şeklinde görmek istiyorlardı. Bu da paylaştıkları şeyi sonradan karşılaştıklarında şaşırtmamak üzerine kuruludur” diyen bir açıklama yapan M. Zuckenberg, bu açıklamaların hemen ardından yeni uygulaması Share Sheet adlı sistemi anlatmıştı.

Paylaşımları gerçekleştirmeden önce öz izleme olanağı sağlayan Share Sheet uygulaması bir de farklı uygulama seçenekleri ile de paylaşımları daha özel bir hale getirme özelliği sunuyor.
Öyle ki Facebook sosyal paylaşım sitesi geçtiğimiz konferanstan bu yana boş durmaksızın bir çok uygulamayı hayata geçirmek için oldukça uğraş vermiş. Kullanıcılarının talep ve istekleri doğrultusunda hazırlanan uygulamalar dolayısıyla çok beğenilecek uygulamalar içinde yer alacak.

Kullanıcılarının taleplerini değerlendirerek, ilgi duyulacak alanlarda gelişmeler sağlayan Facebook sosyal paylaşım sitesinin Share Sheet uygulaması da ilgi görecek uygulamalardan biri olacak. Facebook Haber Kaynağı üzerinde herkese değil de kullanıcı için özel kişilere yönlendirilmek üzere hazırlanan uygulama ile gönderiyi paylaşmadan önce ön izleme sağlanarak, daha sonra şaşırma unsuru ortadan kalkmış olacak. Kullanıcıların paylaşımlarını daha sağlıklı ve düzenli yapmalarına olanak sağlayan uygulama ile bütün kullanıcılar son derece memnun olacaklar.

Facebook uygulaması ile ilgili bir çok gelişme de devam edecek gibi görünüyor. Teknolojinin ve internet kullanımının bu kadar arttığı ve bütün sosyal hayatımızı yönlendirdiği günümüzde uygulama yöneticileri de takipte ve gelişmeleri hayatımıza katmanın çalışmalarını yürütmekteler. Yeni gelişmeleri hep birlikte izleyeceğiz.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir