Facebook kullanıcı adı alınamıyor hatası

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Facebook sayfası açmak istediğimde Facebook kullanıcı adı alınamıyor yazıyor ve açıklama alanında ise oluşturmak hatası çıkıyor. Böyle bir şeyle karşılaşanlar var mı?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Uzun bir zamandır sosyal ağları kullanan biri olarak ilk defa bu şekilde bir uyarı aldık. İnternette yapılan paylaşımlara baktığımızda elle tutulur net bir bilgi bulamadık. Lakin Facebook’ un yardım sayfasındaki bilgilerde sayfa oluşturmak için gerekli gereksinimlere bakmak gerekiyor diye düşünüyoruz.

Yaptığımız denemelerde anladığımız kadarı ile yeni sayfa oluştururken kullanıcı adı alınamıyor sorunu çıkma sebepleri arasında ilgili sayfanın eksik alanlarının doldurulması gerektiği kanaatine vardık.

Bize göre kullanıcı adı alınamıyor sorununa neden olan olası sebepler aşağıdakilerden biridir.

Facebook kullanıcı adı alınamıyor sorunu

Sayfa kullanıcı adı alınamıyor hatası çoğunlukla eksik bilgilerden dolayı karşımıza çıkıyor. Tabi farklı sebeplerde vardır ama bizdeki olası sebep bu şekilde.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Kullanıcı hatasına neden olan olasılıklar şunlardır:

 • Yeni bir hesap üzerinden sayfa açan hesapların doğrulanacak alanları olması.
 • Sayfa güvenirliği sorunu oluşması. Herhangi bir sayfanın gerçek olarak görülmesi adına bazı bilgilerin ve güvenlik alanlarının doldurulması gerekiyor.
 • Sayfa hakkında alanı ve iletişim alanlarının doldurulması gerekiyor.
 • Şüpheli görülen sayların engellenmesi mümkün. Biz bunla yakın bir zamanda karşılaştık. Bir hesap açtık ve bir kurumu temsil ettiğinden dolayı gerekli doğrulamanın yapılmamasından ötürü sayfa kapatıldı.
 • Marka ve kurumların taklit edilmesi. Burada ise genelde şikayet sonrasında işlem yapılmakta.

Facebook kullanıcı adı alınamıyor hatası için yapılacaklar

Yukarıdakilerin dikkate alınması yeterli olacak. Önerimiz sayfa bilgilerinin doldurulması ve ek olarak cep telefon numarası eklenip doğrulanması olacak. Lakin burada dikkat etmenizi önerdiğimiz öneli bir husus ise, ekleyeceğiniz numara başka bir hesap üzerinden kullanılıp kullanılmadığını kontrol edilmesi. Diğer hesaptan kaldırmaya giden bir sorunla karşılaşmamanız için bu önemli.

Sürekli aynı uyarı alanların denemeleri için en iyi yöntem başka bir Facebook hesabı üzerinden sayfanın oluşturulması. Eğer şüpheli olarak algılanmışsanız, başka bir cihazdan, bilgisayardan ve internetten işlem yapın.

Yazımızın devamında şifre sorunlarına yönelik öneri adımlarımız olacak. Önce şifrenizi unuttuysanız yapacaklarınızı anlattık.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Facebook kullanici adi hatasi 1
Facebook kullanıcı adı alınamıyor hatası

Şifre sorunu yaşayanlar

Facebook hesabı açtığınızda kullandığınız e-posta adresini bilmiyorsanız, mail şifrenizi ve sıfırlama bilgilerini de bilmiyorsanız o zaman yapacağınız bir talep formu doldurmak olacak.

Uzun zamandır hesabımı nasıl geri alırım diye arayanların sayısı çok fazla. Bazılarında ise gördüğümüz kadarı ile hesapları bir cihazda açık kalmış ama şifreyi bilmiyorlar. Örnek tablette Facebook uygulamasından hesap açık ama şifreyi değiştiremiyorlar. Burada yapılması gerekenler ek güvenlik seçeneklerini aktif etmek. Yeni bir telefon numarası ekleme, iki faktörlü kimlik doğrulamasını açma ve 6 haneli kod uygulaması cihaza yükleme gibi.

Yukarıdaki önerimiz bazılarının çözümü olabiliyor. Tabi cihazda açık kalanların. Diğerleri için aşağıdaki bilgileri ve adresleri deneyerek çözüme ulaşmalarını ümit ediyoruz. 

Facebook şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Sosyal ağ hesabınızın şifresini unuttunuz ama cep telefonda açık kaldığından şifresiz girebiliyor musunuz? Eğer öyleyse Facebook hesabınızda yer alan güvenlik ve gizlilik seçeneklerini deneyiniz. Eğer çözüme ulaşamadıysanız aşağıdaki adımları uygulayınız. Facebook hesabınızı açarken kullandığını e-posta hesabının bilgilerini bilmiyorsanız, mail hesabında şifre sıfırlama yöntemi ve başvuru yapmayı deneyiniz. 

 • Facebook hesabınızı hatırlamıyorsanız veya bulamıyorsanız kullandığınız e-posta hesaplarını teker teker deneyiniz. Eğer cep telefonu numaranızı kullandıysanız onu da deneyiniz.
 • Hesabınızı açarken eğer cep telefonu numarası eklediyseniz, şifremi unuttum seçeneklerinden numaranızı yazıp doğrulama kodu talep ediniz.
 • Facebook hesabınızda yer alan arkadaşlarınızla iletişime geçip profilinizi kontrol ettiriniz. Güvenlik olarak da bazen arkadaşlarınızı tanıma sorusu çıkabiliyor.
 • Facebook hesabında kullandığınız e-posta hesabının şifresini biliyorsanız. Facebook şifre sıfırlama yapınız. Eğer e-posta şifrenizi hatırlamıyorsanız, sıfırlama veya destek iletişim bilgilerine ulaşmaya çalışınız.
Facebook kullanici adi hatasi
Facebook kullanıcı adı alınamıyor hatası

Hesap sorunlarında kullanılacak bağlantı

Aşağıya eklediğimiz bağlantı yazı içerisinde yer alan sorun dışında bir çok sorunlara yönelik kullanılan bağlantılardandır.

 • facebook.com/recover/initiate/?ars=facebook_login
 • facebook.com/help/contact/357439354283890
 • facebook.com/help/contact/283958118330524

Sosyal medyayla ilgili sorunlarda başvuru yapacağınız adresleri sitemizde bulacaksınız. Sitemizde yer alan arama bölümünden Facebook yazarak ulaşacaksınız.

Başvuru form bölümünde yer alan ekran görüntüsü seçeneğinde, aldığınız hatanın ekran görüntüsünü ekleyebilirsiniz. Eğer şifrenizi unuttunuz ve yukarıdaki adımları uygulamanıza rağmen erişim yapamıyorsanız, ekran görüntüsü olarak nüfus kimliğinizin ekran görüntüsünü gönderebilirsiniz. (T.C numaranızı silip) 

Yukarıdakilerin garantisi yok ama alta eklediğimiz bir yazımızda daha çok iletişim bağlantıları yer alıyor. Kesinlikle birden çok bağlantıyla belli aralıkla başvurunuzu göndermeniz mantıklı olacak.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir