Facebook kullanıcı adımı değiştiremiyorum

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Önceki bir yazımızda sayfa adında değiştirme yapmak için gerekli adımları yazmıştık. Bu yazıda ise Facebook kullanıcı adımı değiştiremiyorum sorununda ne yapmalıyım sorusuna yanıt verdik.

Teknoloji destek

Kullandığınız ağlarda bazen beklenmedik uyarılarla karşılaşılabiliyor ve bir çoğu genelde yaşandığından beklemekten başka pek bir şey yapamıyorsunuz. Yazımızda ad değiştirmedeki adımlardan ve sonrasında ise değiştirilmeyen durumlarda ne gibi kısımlara bakılması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Olumsuz karşılaşılan durumlarda başkalarının yaşayıp yaşamadığına bakılması gerekiyor. Tabi çok defa bir şeye kalkışan kişiler geçici bir engelle karşılaşacaktır.

Facebook kullanıcı adım değişmiyor

Facebook ad değişikliği sırasında çıkan uyarıların bir kısmının sistemsel olduğunu gibi aynı zamanda ise kullanıcıyla alakalı olumsuzluklardan dolayı da yaşanmakta. Geçmişte gördüğümüz sorunların bir çoğunu ve güncel olanlardan bazılarını bu içeriğimizde yanıtlamaya çalıştık.

Kullanıcı adı neden değişmez diyenlerin aşağıdaki olasılıkları incelemelerini öneriyoruz.

Olası ad değiştirme sorunu şunlarla alakalıdır:

  • Her ağın belli bir işlem limiti sunduğunu belirtelim. Bu bazen günlük, aylık veya yılda bir kez gibi sınırlamalar getirmekte.
  • Kişinin gün içerisinde sık yaptığı farklı şeylerinde buna sebep olacağını belirtelim. Hiç bir şeye dokunmadan çıkın ve ilerleyen bir saatte tekrar deneyin. Baktınız aynısı çıkıyor o zamanda 1-2 gün sonra kontrol edersiniz.
  • Ceza almış hesapların süre dolana kadar işlem yapmalarına engel getirilecektir.
  • Şüpheli algısına neden olan davranışlarda gün içerisinde işlem kısıtlamasına gidildiğini söyleyelim.
  • Hesabın eksik bilgilere sahip olması.
  • Şikayet alanların incelemeye uğraması sonucu getirilen geçici durumlar.
  • İşlem yaptığınız internet ve cihazda olası engel durumlarında o gün hiç kullanmadığınız bir internetle ve bilgisayarla denemenizi öneriyoruz.
  • Facebook tarafında yaşanan olası problemlerin olması.

Gibi çoklu sebepler vardır.

Ad değişiminde hesap kontrolü

Kullanıcıların hesaplarında yaşanacak olası aksiliklerin kontrolü için bazen profil alanındaki herhangi bir şeyi değiştirmeniz yeterli olacak. Sıkıntılı olan hesaplarda kayıt işlemi onaylanmaz. Örnek hakkınızdaki alana bir kelime ekleyip kayıttan sonra alacağınız uyarı hesabın sıkıntılı olduğu anlamını bize söyler.

Profil alanında işlem engeli çıkan kişiye önerimiz daha önce eklememişse telefon numarasını ekleyerek doğrulanması gerekiyor. Tersi mail eklenmediğinde de durum aynıdır.

eklenmesi öneriyoruz.

Facebook adı değişikliği talebi

Kullanıcı adını değiştirmede sorun yaşıyorsanız veya adınızı daha önce değiştirdiniz ve uyarı alıyorsanız o zaman sizin için önemli olan bir hesap ise yapacağınız bir forum doldurmak olacak.

  • Facebook.com/help/contact/1417759018475333 bağlantısından yararlanınız.

Ad değişikliği için kimlik ekran görüntüsünü Facebook’ a göndermeniz gerekebilir ve buradaki gerekli alanlar dışındakileri kapatabilirsiniz.

Yukarıda olası sebeplerden biri var ki gün içerisinde kendi kendine düzelmesi olasılığı var. Bu çok defa denenen herhangi bir şeyden sonra belli zaman dilimine kadar işlem yapma yasağıdır. Ceza almış olmanızda göz önüne alarak test için profile giriş burada bir şeyleri değiştirmeye çalışınız. Yapmanız engelleniyorsa o zaman yaptırım uygulandığı anlamını taşıyor.

Facebook kullanici adim 1
Facebook kullanıcı adımı değiştiremiyorum

Facebook ad değiştirme nasıl yapılır?

Daha önce Facebook adınızı değiştirmediyseniz, o zaman önceliğiniz var ve kolay yoldan adınızı değiştirebilirsiniz. İlk önce hesabınıza giriş yapıp profil’ den “Ayarlar” seçeneğine tıklayınız. Sol tarafta yer alan “Genel” bölümünden “Kullanıcı Adı” seçeneğinde yer alan “Düzenle” seçeneğine tıklayınız. Açılan bölümden yeni kullanıcı adınızı yazıp “Değişikliği Gözden Geçir” butonuna tıklayıp “Onay” butonu ile işlemi tamamlayabilirsiniz.

Ad değiştirmenin nedenini seçmeyi de unutmayın. İstediğiniz seçenek ilgili alanda yer almıyorsa diğer diyerek devam edin.

Ad değiştirmeden önce dikkat edeceğiniz önemli uyarıların ilgili uyarı metininde yer aldığını belirtelim. Sürekli ad değişikliği yapamayacağınızı da söyleyelim.

Facebook kullanici adim 2
Facebook kullanıcı adı değişmiyor

Yeni Facebook adınızı onaylamadan önce yukarıdaki uyarıyı dikkatli okumanızı öneririz. Facebook kullanıcı adını değiştirme adımlarında olası çıkan mesajlara göre yapılacak işlemlerde değişikler olacaktır. Sorunuz varsa bizden önce ilgili ağın formunu kullanın.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir