Facebook Live Audio canlı radyo yayını yapamıyorum

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Facebook Live Audio canlı radyo yayını başladı ve test edenlerin sayısı gittikçe artıyor. Kanal açarak canlı radyo yayını nasıl yapılır diyenleri duyar gibiyiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook Live Audio nedir? Sürekli kendini geliştiren ve büyük kitlelere ulaşan Facebook, yeni bir özelliğe merhaba dedi. Facebook Live Audio adlı platform bugün hayatımıza girdi.

Artık Facebook’ tan canlı video yayını dışında radyo yayınıda yapabileceksiniz. Eskide radyo yayınlarının çok ama çok büyük bir kitlesi vardı. Tabi arabaların vazgeçilmezi olarak hala devam ediyor. Şimdiler de ise Diital radyo yayınlarının önemli bir dinleyici kitlesi bulunuyor. İşte Facebook bu kitleye göz dikmiş görülüyor.

Live Audio çıkmıyor diyenler varsa şunları kontrol etmelerini öneririz:

  • Güncel olan versiyona geçtiniz mi?
  • Başka hesapla veya telefonla denediniz mi?
  • Oturumunuzu çıkışa atıp tekrar girip deneyelim.
  • Önceki uygulama versiyonundan yararlanalım. Bazen bazılarında aksalıklı yaşanabiliyor. 
Facebook Live Audio canlı radyo yayını başladı!
FFacebook Live Audio canlı radyo yayını yapamıyorum

Facebook Live Audio nedir ne demek?

Facebook Live Audio, canlı ses yayını şuan kullanımda. İsteyen kendi radyo kanalını veya kanallarını kurabilecek. Aynı zamanda bazı popüler radyocularla anlaşarak Live üzerinden şovlarını yayınlayacaklar. Live’ nin önemli bir özelliği de canlı yayın için yüksek hızda internet’ e ihtiyaç duymaması.

Düşük hızlarda dahi yayın yapma imkanına sahipsiniz. Çıkan bu özellik şu an bazı ülkeler için başlatıldı ve hızla genel anlamda kullanıcı oranına ulaşacak. Kısa süre içerisinde dünya genelinde hizmetin aktif olması bekleniyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
Facebook Live Audio canlı radyo yayını
Facebook radyo yayını yapamıyorum

Facebook canlı radyo yayını yapamıyorum

Canı yayın sırasında bir hata oluşması sorununda temel sebepler kullanılan telefon, internet ve hesap tarafındaki sorunlar diyelim. Bunların kontrol edilmesi sorunsuz canlı yayın sağlayacak.

Yayın sırasında başa dönüyor ise, telefonun yazılımının eski olması veya yüklü Facebook sürümünden kaynaklı olması mümkün. Örnek çok eski sürümlerin sorun çıkarma durumu var.

Cihazını test etmek isteyenler, tarih kısmını ve depolama alanını kontrol etsin. Yer olsa dahi yetersiz kalıp sorun çıkaracak.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak