Facebook mail adresimi değiştiremiyorum değişmiyor

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Facebook mail adresimi değiştiremiyorum değişmiyor hatası şeklinde yazanlar olduğu gibi birde sanırız hesabına erişemeyenlerin e-posta hesabı değişmiyor diyerek yazdıklarını düşünüyoruz. Konumuz olası yardım sorularına göre oluşturulmuştur.

Ad imageAd image

Sosyal hesaplardaki ekli olan bilgilerin değişmesi ile ilgili kullanıcıların farklı sorunları oluyor. Örnek hesaba erişimi olan kullanıcı farklı bir sorundan ötürü bilgilerde değişiklik yapamıyor. Burada bizim ilk aklımıza gelen ceza ya da geçici işlem engelinin getirilme durumu. Şimdi içerik sıralamasında önce olası sebeplerin detaylandırmasını ve sonrasında çözümde neler yapılır bunları anlatacağız.

Facebook mail adresini değiştirememe sorunu pek çok problemi beraberinde getire bilir. Facebook üzerinden yapılacak her değişiklik için ya mail adresi ya da telefon numarası gerekir. Aynı zamanda Facebook adresinin güvenliği için mail adresi çok önemlidir.

Facebook’ a eklenen mail adresinin önemi

Kişiler Facebook’a ilk kaydoldukları zaman ya mail adresi üzerinden ya da telefon numaralarından kayıt işlemini tamamlarlar. Bu iki işlemden biri onaylanmadığı takdirde hesapta herhangi bir sorun olduğu zaman hesaba ulaşmak mümkün olmaz. Kullanılacak pek çok Google hizmeti iletişim bilgilerine yazılarak e- mail adresleri üzerinden yapılmaktadır. Şifre değiştirme gibi temel bilgilerin değiştirilmesi ya da yeniden eklenmesi istenirse mail adresi kesinlikle gerekir.

Her hizmette kesinlikle alternatif doğrulama seçeneklerinin kullanılmasını öneriyoruz. Birinde erişiminiz kesilirse diğeri ile yola devam edersiniz. Bir çok kullanıcının hem bunu yapmaması hem de kişisel bilgilerinde gerçek bilgilerini kullanmamasından ötürü olası aksaklıklarda çözümsüz kalıyorlar.

Ad imageAd image

Facebook e-posta nasıl değiştirilir?

Facebook mail adresi değiştirme işlemleri için aşağıdaki maddeler takip edilmelidir;

  • Mail değiştirme adresi için ilk olarak Facebook hesabına giriş yapmak gerekir.
  • Giriş işlemlerinden sonra sağ üst köşede yer alan ‘hesap ayarları’ seçeneğine tıklanmalıdır.
  • Ekrana listelenen menü üzerinden ‘genel sekme’ kısmına tıklamak gerekir.
  • Genel sekme üstünden pek çok değişiklik yapılabilir. Mail değiştirmek için e-posta kısmının karşısında yer alan ‘düzenle’ yazısına ya da simgesine tıklamak gerekir.
  • Daha sonra ekrana önceden tanımlı olan e- posta adresi gelecektir.
  • Adresini değiştirmek isteyenler alt kısımda yer alan ‘farklı e- posta’ yazısına tıklayarak e- mail adresini değiştirebilir.
Facebook mail adresimi degistiremiyorum 2
Facebook mail adresimi değiştiremiyorum değişmiyor

Facebook mail adresini değiştirememe sorunu

Facebook mail adresimi değiştiremiyorum diyen kişiler cep telefonu ya da hesaba kayıtlı olan mail adresi ile bu sorunu çözebilir. Facebook adresinin kullanıldığı cep telefonu ya da bilgisayar üzerinden https://facebook.com/login/identify bağlantısına gidip talimatları izlemelidir. Hesaba bu şekilde yeniden erişildiği zaman hem e posta adresi hem de şifre değiştirilebilir.

Mail adresini değiştiremeyen kişiler Facebook teknik servis ile iletişime geçmelidir. Giriş yapabilmek için Facebook ekranına gidilmelidir. Buradan ‘şifreni mi unuttun’ ya da ‘giriş yapmakta sorun yaşıyorsun’ kısmına girilerek talimatlar takip edilmelidir. Facebook’a cep telefonu üzerinden giriş yapıp e posta adresi bilgisi tamamen silinebilir. Birkaç gün bekledikten sonra yeni bir e- posta adresi ekleme kısmından değişim yapılabilir.

Mail sorunu için olası adımlar

Sorun yaşadığınızda kesinlikle tarayıcı kullanmanızı öneriyoruz. Birde sürekli deneme yapanların geçici işlem engeline takılacağını belirtelim. Böyle durumlarda artık deneme yapmadan bir iki gün beklemeleri önerilir.

Hesabın ceza alıp almadığının anlaşılması adına profilde herhangi bir alan değiştirme sırasında hata verirse o zamanda ağda hata olma olasılığı ve ceza olasılığının değerlendirilmesi gerekiyor.

Değiştirme sıkıntısında şifreyi değiştirin, profile ek doğrulama seçeneği ekleyin ve duruma göre başka cihaz ve internetle deneyin.

Uygulamalardaki aksaklıklar

Oturum açanların işlem hatası aldıklarında bilgisayarla işlem yapmalarını öneririz. Yine de telefonlarında işlem yapacaklar içinde bir kaç önerimiz olacak.

Eski telefon kullanıcılarının en sıkıntı yaşadığı konu uygulamaların zamanla güncelliğini yitirmesi. Bazen bazı özellikler kullanılmazken bazılarında bazı uygulamalar çalışmaz. Bunun içinde eski sürümlerle denenmesi önerilir. Artı sosyal uygulamaların yönetimini bir uygulama üzerinden yapmanızda mümkün.

Facebook uygulamasını kaldırılıp eski sürümleri deneyin.

Birde telefondaki uygulamalar denilen bir bölüm var. Buraya girip Facebook yazısına dokunup ve içerisindekilere dokunmanız yeterli olacak. Önce önbellek ve güncelleme kaldırmanın denenmesi gerekiyor.

Destek talebi ile yardım alma

Aşağıya bıraktığımız konu içerisindeki bağlantılarla geliştiriciye ulaşmaya çalışınız. İlgili konumuzda başlıkla alakalı durum için bir bağlantı yer alıyor. Talebinizi gönderirken size geri dönüş yapılacak bir mail hesabını eklemeniz gerekiyor.

https://www.andronova.net/facebook/facebook-musteri-hizmetleri-turkiye-telefon-numarasi-var-mi-h2595.html
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe