Facebook Messenger' a reklam geliyor

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Facebook, Messenger reklamlarını dünya çapında test edecek. Messenger uygulamasında kısa süre sonra Türkiye dahil tüm ülkelerde zorunlu reklam başlayacak.

Sponsorlu reklam

Facebook, Tayland ve Avustralya’da gerçekleştirdiği testlerle yakın zamanda Facebook Messenger uygulamasına reklamların geleceğini açıkladı. Çok popüler olan bu uygulamayı yaklaşık 1,2 milyar kişi kullanıyor. Facebook ekibi bu reklamların uygulamalarında yayınlanmasını sağlayarak birçok insanın reklamları takip etmesini amaçlıyor. Messenger, reklamları tüm dünyada kullanacak ve gelecek aydan itibaren tüm reklamcılar uygulama üzerinden birçok kullanıcıya sponsorlu reklamlar sunabilecek.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook Messenger reklam verme dönemi

Messenger’da gösterilecek reklamlar uygulamalarda nasıl görüntülenecek? Facebook’un haber kaynağında ya da Instagram’ın içeriklerinde gösterilen reklamlar ve eylem çağrısı düğmesi direkt olarak bir Messenger sohbet penceresi açıyor. Herhangi bir internet sitesine yönlendirme yapan diğer bağlantılar ise reklamlarda yer almıyor. Reklama girdikten sonra kullanıcının göreceği reklam ise, Messenger’a ait olarak reklam verenin seçtiği reklam türüne bağlı olacak.

Sponsorlu reklam

Facebook Messenger' a reklam geliyor

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Messenger reklamlarında bulunan reklamların teknik özellikler

Messenger da bulunan reklamlar tıpkı Facebook da verilen reklamlar gibi video, slayt veya yalnız görsel olarak kullanıcıya sunuluyor. Reklamların içeriğinde kullanabileceğiniz eylemler de bulunmaktadır. Bunlar diğer platformlarda yayınlanan reklamlarda bulunan eylemlerle aynıdır.

Sponsorlu mesajlar! Sponsorlu mesajlar, Messenger uygulamasında bir kullanıcıyla sohbet ettiğiniz sırada direkt olarak gönderebileceğiniz mesajlardır. Sponsorlu mesaj oluşturmak için reklam yöneticisini ve power editör penceresini kullanabilirsiniz. Messenger botunun hedeflemeyle yeniden etkili olması ve sayfaya mesaj gönderen kullanıcılarla sayfa arasındaki irtibatı arttırma amacıyla Sponsorlu Mesajlardan faydalanabilirsiniz. Sponsorlu mesajların gösterim sayısı arttıkça faturalandırılıyor.


Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2021, 16:56

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak