Facebook Messenger grup görüntülü görüşme yapamıyorum

media 1408

Facebook Messenger grup görüntülü görüşme başladı. Yeniliklere önem veren şirketin daha önce yaptığı bireysel kullanımı şimdi gruplara açtı.

Andronova

Facebook, Messenger uygulaması için önemli bir çalışmayı hayata aldı. Çıkarılan ynei versiyonda çoklu görüntülü görüşme özelliğini getirildi. Tabi tüm cihazların şu an kullanımı mümkün müdür bilemiyoruz. Lakin toplu halede yayına alındığını söyleyebiliriz.

Görüşme simgesi bende çıkmıyor diyenlerin dikkat edecekleri şeyleri aşağıya ekliyoruz.

 1. Güncel versiyonu yüklediniz mi?
 2. Cihazınızın uyumlu olduğundan emin misiniz?
 3. Başka bir grupta denediniz mi?
 4. Başka cihaz ve hesapla test ediniz.
 5. Ceza almış olabilir veya geçici bir engel gelmiş olabilir.

Kısıtlamanın testini profil alanına girerek ilgili bilgileri değiştirmeye çalıştığınızda anlarsınız. Kayıt edilmiyorsa uyarı verir.

Facebook Messenger grup video çoklu görüntülü görüşme başladı
Facebook Messenger grup görüntülü görüşme yapamıyorum

Facebook grup araması için gerekli bilgiler

Facebook Messenger‘ da grup’ ta video sohbeti başlatmak için her hangi bir grup sohbetie girdiğinde ekrana kamera butonuna gelecek. Kamera simgesine dokunarak video görüşmesini başlatabilirsiniz.

Görüntülü görüşmede kullanıcılar aynı zamanda video yayında bulunan kişileri görebiliyor. Görüntülü konuşmada toplam 50 kişi aynı anda görüşebiliyor. Tabi donanımı çok iyi olan bir cep telefonu kullanmanız gerekebilir. Malum aynı anda çok sayıda kişiyle görüşürken ses ve video formatının alınması çok zor bir durum oluşturabilir.

Not olarak şuan için aynı anda sadece 6 kişinin görüntüsüne izin verebiliyor. Yani diğerleri sesle idare edecek. 6 Kişi ile aynı anda konuşmak bile zor bir durum oluşturabilir.

Aramanın yapılması ile ilgili içeriğmiz https://www.andronova.net/facebook-musteri-hizmetleri/facebook-messenger-grup-goruntulu-arama-nasil-yapilir-h854.html

Yayına yeni sürüm girdi ve Facebook Messenger grup görüntülü arama nasıl yapılır örnek resimlerle gösterdik. Artı işlem yapamayanlar içinde önerilerimizi yazıya bırakıyoruz.

Messenger uygulamasında yayınlanan yeni bir güncelleme ile artık grup’ larda toplu / çoklu görüntülü arama yapılabiliyor. Şu an hizmet Türkiye dahil çoğu ülke için yayına alındı ve az da olsa şikayet edenler oluyor. Bizde görüntülü aramanın ekran görüntülerini sizinle paylaşmak istedik.

Geçici bir zamana kadar aksaklıklar yaşandığı zamanlar oluyor. Önceki sürümlerle denemek veya yenisini beklemek daha mantıklı oluyor.

Facebook Messenger grup görüntülü arama

Oluşturulan grup’ a veya her hangi bir kullanıcının adına dokununuz. Sağ üst tarafta kamera simgesine dokunup, mikrofon ve kamera için gerekli izinleri veriniz.

Açılan bölümde sağ üst köşede bulunan + simgesine dokununuz.  Ekrana gelen gruba dokununuz. Bir daha kamera ve mikrofona ulaşmak için izin vermelisiniz. Arama ekranında yer alan “Ara” butonuna dokununuz. Görüntülü arama için istediğiniz kişileri seçebilirsiniz. İsterseniz de “Tümünü Ara” seçeneğini kullanabilirsiniz.  

Facebook Messenger görüntülü arama nasıl yapılır?
Facebook Messenger grup görüntülü arama nasıl yapılır?

Arama sırasında yanıt vermeyen kişilerin yanında tekrar ara butonu yer alacak. Görüşme sırasında cevap vermeyenleri tekrardan aramanız mümkün.

Facebook Messenger görüntülü arama
Facebook grup görüntülü arama yapamıyorum

Facebook görüntülü arama yapamıyorum simge çıkmıyor

Yayınlanan versiyonun stabil çalıştığından emin değiliz. Anlaşılması için biraz zaman alacak ve belki önceki versiyonla devam etmek gerekecek. Beta aşamasında olumlu sonuçlanan çalışmalar hayata alınır ve sonrasında geri dönüşlere göre şekillenir. Müşteri deneyimi bu konuda çok önemlidir.

 1. Versiyon uyumuna bakınız.
 2. Hesabınızı ve telefonunuzu test ediniz.
 3. Boş yerin yetersiz olması durumu mümkün. Sistemlerin rahat kullanımı için daha fazla yer açmalısınız.
 4. Tarih cihazda yanlışsa problem çıkaracaktır. Düzeltin ve sistemi yeniden başlatın.
 5. Ceza alınmışsa bildirim oluşturup yanıtını bekleyin.
 6. Aşırı bir şey yaptıysanız geçici kısıtlama uygulandığı anlamını taşır.

Facebook grup görüntülü arama simgesi çıkmıyor sorununda deneme yolu ile gidilecek. Lakin hesabın doğrulanması gerekebilir. En iyi yöntemin ekli olmayan telefon numarası, mail ve kişisel bilgilerin düzenlemesi olacak.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın