Facebook, Messenger İçin Moneypenny İsimli Sanal Asistan Geliştiriyor!

media 12964

Görünüşe göre mevcut popüler sanal asistanlar Siri, Google Now ve Cortana‘ya yeni bir rakip geliyor. The Information haber sitesinin verdiği bilgiye göre, Facebook kendi sanal asistanı üzerinde çalışıyor.

Andronova

Kodadı Moneypenny olan ve Facebook Messenger uygulaması için geliştirilen bu yeni sanal asistanın, Messenger uygulamasından gerçek bir insan gibi yardım edeceği söyleniyor.

Tam olarak nasıl bir çalışma şekli olacağı net olmasa da, söylenenlere göre Facebook’un sanal asistanının Messenger uygulamasından araştırma ve alış veriş gibi konularda yardım edeceği belirtiliyor.

facebook-messenger-sanal-asistan2

Henüz ne zaman çıkacağı belli olmayan Facebook’un sanal asistanının, Messenger uygulamasına ciddi bir farklılık katacak olmasının yanında, rakip sanal asistanlar için de ciddi bir alternatif oluşturma potansiyeli olacağı tahmin ediliyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın