Facebook açma sayfası Facebook hesap açmak

Facebook açma yani hesap açmak için ne yapmalıyım? Bilgisayardan ve cep telefondan Facebook hesabı nasıl açılır? Facebook sayfası için önce hesap açmanız gerekiyor.

Facebook açma sayfası Facebook hesap açmak
banner192

Facebook, dünyanın en çok kullanıcısı sayısına sahip ve ziyaret edilen sosyal ağıdır. Hemen hemen 7' den 70' e her yaş grubunun vazgeçilmezi olan Facebook, Instagram ve WhatsApp' ı alarak dünya devi oldu. 

Facebook, Instagram' ı 2012 yılında 1 milyar dolara satın aldı. Aldıktan sonra 1-2 yıl kadar pişmanlık duymasına rağmen son yıllarda instagram hızlı bir şekilde büyüdü. 

Facebook, Whatsapp' ı 2014 yılında 19 milyar dolar karşılığında satın aldı. En karşı alışverişi bu oldu. Şuan mobil internet kullanıcılarının çoğunun telefonunda Whatsapp kullanılmakta. Facebook gerçekten Whatsapp ile büyük bir hamle yapmış oldu. 

Facebook açma kaydol

Evet gelelim Facebook açma yani Facebook hesabı açma. Facebook hesabı açmak için ister cep telefondan ister tabletten ister de bilgisayardan kolay şekilde kaydol seçeneği ile açabilirsiniz. Ama en kolay yöntemi bilgisayar üzerinden olacaktır. Bilgisayardan hesap oluştururken bir e-posta hesabını vermeniz yeterli. Ama öneri olarak cep telefon numaranızı da yazmanızı öneririz. Hele hele güvenlik için mobil onayı açmanızı şiddetle tavsiye ediyorsuz. Aşağıda Facebook hesap açma adımlarını resimli olarak anlattık. Eğer Facebook hesap açma da sorun yaşıyorsanız önerdiğimiz Teknoloji hattını arayabilirsiniz.

facebook müşteri hizmetleri

Facebook hesap açma

Facebook sitesine girmek için bilgisayar tarayıcısından (Google Chrome veya Internet Explorer) facebook.com web sayfasına giriniz. Adın, soyadın, cep telefon numarası ya da e-posta hesabını ve Facebook hesap şifrenizi yazınız. "Doğum tarihi" bölümüne öneri olarak gerçek bilgilerinizi yazınız. Yarın bir sorunla karşılaşırsanız bu önemli bir adım olacaktır. Sonra "Hesap Aç" butonuna tıklayınız. www.andronova.net

Facebook açma sayfası Facebook hesap açmak

Cep telefondan Facebook açma

Facebook açma işlemini cep telefondan yapacaksanız, instagram uygulaması üzerinden hesap açınız. Android cep telefonlarında Google Play mağazasından ve iOS iPhone telefonlarda ise App Store üzerinden uygulamayı indirebilirsiniz. Hesap açarken alternatif güvenlik seçeneklerini daha sonra ekleyiniz. Mobil onay gibi. Mobil onay hesabınıza giriş yaparken telefona doğrulama kodu geliyor. Bu kod aracılığı ile hesaba girebiliyorsunuz. Tabi cihazı tanımlı cihaz olarak seçtiğinizde yani beni hatırla daha sonra şifre sormayacaktır. Tabi başka yerlerden veya cihazlardan girildiğinde tekrar soracaktır.

Android ve Apple cihazları dışında örnek Window Phone telefonlar için kendi mağaza uygulaması üzerinden ya da yine bilgisayardan açabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2017, 22:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
DMCA.com Protection Status