Facebook arama geçmişini silme

Bilgisayardan veya cep telefondan Facebook' ta daha önce yaptığınız arama kayıtlarını temizlemek yani geçmişini silmek için seçeneklerden hareketler dökümü bölümünden kolay şekilde yapabilirsiniz.

Facebook arama geçmişini silme
banner192

Facebook özellikleri kimi zaman bizim daha pratik bir şekilde sosyal medyayı kullanmamıza olanak sağlasa da bazı durumlarda aleyhimize olabilir. Bu özelliklerden biri de Facebook arama geçmişidir. Facebook arama bölümünden sayfa, grup veya kişi aratabilirsiniz. Aramanızı yaptığınızda bir diğer arama için arama bölümüne girdiğinizde en son yaptığınız aramalar görülmektedir. Önceden kimi aradığınızın bilinmemesini istiyorsanız Facebook arama geçmişini silme işlemini bilmeniz gerekli.

Facebook arama geçmişini temizleme

Facebook arama geçmişini silme işlemini gerçekleştirmek için öncelikle hesabınıza giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra ana sayfadan sağ üst bölümde bulunan ters üçgen simgesine tıkladığınızda karşınıza seçenekler çıkacaktır. Bu seçenekler arasında Hareketler Dökümü seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan ekranın sağ alt bölümüne baktığınızda birçok seçenek çıkacaktır. Buradan Daha Fazla seçeneğini tercih edin. Bu tıklama sonrasında karşınıza çıkan bölümden Ara seçeneğine tıkladığınızda arama listesi çıkacaktır. Sağ üst bölümde bulunan Arama Kayırlarını Sil seçeneğini tıkladığınızda size emin olup olmadığınız sorulacaktır. Böyle bir uyarıyı almanızın sebebi ise silme işlemini gerçekleştirdiğinizde geri dönüşü olmamasıdır. www.andronova.net

facebook müşteri hizmetleri
Arama Kayırlarını Sil seçeneğini onayladıktan sonra kayıtlar tamamen silinecektir. Bu işlemi yaptığınızda geçmişte arama bölümünden aradığınız bütün kişi, grup ve sayfalar silinecek. Arama bölümüne geldiğinizde önceden eski aramalar görülmekteydi. Ancak Facebook arama geçmişini silme işleminden sonra bu bölüme geldiğinizde hiçbir şey görünmeyecektir. Sizlerde bu adımları izleyerek arama geçmişinizin tamamen silinmesini sağlayabilir ve gizliliğinizi koruyabilirsiniz.

Facebook arama geçmişini silme resimli anlatım

Facebook arama geçmişini silme

Facebook arama geçmişini temizlemeFacebook hesap arama geçmişini silme

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 18:18
YORUM EKLE
YORUMLAR