Facebook beğeni yapamıyorum ceza mı aldım?

Facebook beğeni olmuyorsa beğeni cezası almış olabilir misiniz? Çok fazla beğeni yaptıysanız veya beğeni hilesi yaptım diyorsanız geçici engelleme yapılmış olabilir. Şikayetle hesap engelleme yapılabilir.

Facebook beğeni yapamıyorum ceza mı aldım?
banner192

Neredeyse kendi başına bir ülke olan facebook, dünyadaki ülkelerin yarıdan fazlası kadar kullanıcı sahip bir sosyal ağ. Bu sebeple yazılı ve sözlü bir takım kuralların olması zorunlu hale gelmektedir. Son zamanlarda kişisel özgürlükleri, insan haklarını sosyal medya ortamında sağlıklı bir biçimde ziyaret etmeyi dileyen kişilerin güvenliğini sağlamak amaçlı daha çok tedbirler alınmakta.

Facebook'ta beğeni kapatma işlemi ve buna benzer özelliklerin ise günden güne Facebook ara yüzüne eklemesi yapılarak sorun oluşturacak olayların yaşanmasının önüne geçmeyi amaçlamaktadır.

Facebook beğeni yapamıyorum ceza mı aldım?

Facebook beğeni engeli kaldırma

facebook müşteri hizmetleri
Haksız bir nedenden dolayı engellenmiş iseniz ve bu engelin ne vakit kaldırılacağı ile ilgili net bilgi sahibi değilseniz bu durum biraz canınızı sıkabilir. Facebook'un güvenlik amaçlı aldığı önlemler gerekli ise de bazen olduğundan fazla yasaklar koyabiliyor.

Facebook'a ulaşım sağlayıp beğeni engelinin ne zaman kalkacağı ile ilgili bilgi almak istediğinizde, işe yarar bir cevap alabilir ya da belli olmayan bir tarihle de karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun için basit olan bazı uygulamalara yönelmeniz gerekir.

UYARI: Facebook beğeni cezası aldıysanız beğeni engeli alanlar için eğer haklı bir gerekçe yoksa hesap cezası devam eder. Örnek beğeni hilesi yapıldıysa...

Facebook beğeni engelini kaldıran siteler: Facebook'ta beğeni sayısını çoğaltma da olduğu gibi benzer bir mantıkta çalışma yapan beğeni engellerini kaldıran siteler, beğeni engelinizin kaç gün olduğuna bakılmaksızın cüzi bir ücret karşılığı beğeni engelinizi tam anlamıyla kaldırıp uygulamanızı tekrar normal bir şekilde kullanmanızı sağlayacaklardır. Engelinizin kalkmasının ardından Facebook size asla bir uyarı bildirimi göndermeyecektir.

NOT: Aşağıda Facebook iletişim konusunda sorun bildiriminde bulunmanız için ilişkilli haberlede adres yer alıyor. Açıklamaya durumunuzu anlatan güzel bir üslüpla ve açıklayıcı olarak yazarak başvurunuz. 

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2018, 19:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
GÖNÜL YÖNTEM
GÖNÜL YÖNTEM - 5 gün Önce

YORUM YAPAMIYOR PAYLAŞIM VE BEGENI YAPAMIYORUM CEZAMI ALDIM NEDEN NE ZAMAN AÇILIR

YORUMLARA BAKINIZ
YORUMLARA BAKINIZ @GÖNÜL YÖNTEM - 5 gün Önce

Sorun çıktı.

DERYA  ERTUNÇ
DERYA ERTUNÇ - 5 gün Önce

BEĞENİ VE PAYLAŞIM YAPAMIYORUM, CEZA MI ALDIM, NE ZAMAN NORMAL KULLANIMA BAŞLAYABİLİRİM.

Akşama doğru oldu ise
Akşama doğru oldu ise @DERYA ERTUNÇ - 5 gün Önce

Instagram' da ve Facebook' ta sorun var.

Abdullah
Abdullah - 5 gün Önce

Bugunden itibaren begeni ve yorum yapamiyorum neden acaba, bu durum nekadar surecek

hasan nak
hasan nak - 5 gün Önce

hayırlı akşamlar efendim bu gün akşam üzeri yorumum ve beğeni gönderemez oldum bir hata yaptığımı zannetmiyorum ben adabımı ve terbiyemi bilen bir insanım acaba istemiyen biri tarafından şikayetmi edildim haksız yere diye düşünüyorum bu hatanın düzeltilmesini rica ediyorum ben kimseyi rahatsız edecek mizaca sahip değilim ne zaman açarsınız bildirirseniz memnun olurum saygılar

FACEBOOK kaynaklı
FACEBOOK kaynaklı @hasan nak - 5 gün Önce

Her hangi bir şey yapmayınız.

Songül
Songül - 5 gün Önce

Beğeni yapamıyorum her hangi bir kötü birsey yapmadım ne olduğunu bilen yazabilirmi

Nefise Yurttaş
Nefise Yurttaş - 5 gün Önce

İyi akşamlar. Facebookta gönderilere beğeni yapamıyorum.Engellisiniz de demiyor.Nedenini bilmiyorum.Yardımınızı rica ediyorum.

Şu an bir sorun var
Şu an bir sorun var @Nefise Yurttaş - 5 gün Önce

Yeni mi oldu?

Mustafa Uyar
Mustafa Uyar - 5 gün Önce

Merhaba Facebookta arkadaşlarımın gönderilerini beğenemiyorum. Yorum yapabiliyorum ancak, beğeni yapamıyorum. Engellisiniz diyor neden engellendim onu da bilmiyorum. 12.03.2019 saat 17.00 den beri sıkıntı yaşıyorum. Bu sıkıntımın çözülmesi konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Hayati Öcal
Hayati Öcal - 5 gün Önce

Yorum ve beğeni yapamıyorum ne olduğunu da bilmiyorum, ikindiden beri yorum ve beğeni yapamıyorum çözerseniz sevinirim.

DİKKAT
DİKKAT @Hayati Öcal - 5 gün Önce

Sorun olduğundan yapamıyorsunuz.

tuncay cantekin
tuncay cantekin - 5 gün Önce

Facebook ta beğeni yapamıyorum nedenini öğrenmek istiyorum arz ederim

Ercan Demircan
Ercan Demircan - 5 gün Önce

Merhaba değerli facebook ailesi uzun zamandır düzenli bir şekilde kullandığım facebook sayfamda beğeni yapamıyorum kimseye yanlış bir paylaşım yada kötü bir yorum yapmadım gayet yasal çerçevede kullanmak şartıyla sayfanızı kullanıyorum neden acaba bir ceza yada engelleme aldığımı bilmiyorum saygılar sevgiler hepinize gereğinin yapılmasını arzederim

Kenan
Kenan - 6 gün Önce

beğeni yapamıyorum yaptıktan 5 saniye kadar sonra geri atıyor ve bu eylem engellendi diyor nasıl çözebilirim

Farklı cihazdan
Farklı cihazdan @Kenan - 6 gün Önce

Bilgisayarda da denendi mi? Durum aynı ise engelleme var.

Sevinç tunca
Sevinç tunca - 1 hafta Önce

2 gündür beğeni ve paylaşım yapamıyorum aykırı hiç bir şey yapmadığım halde .. Sadece uyarı alıyorum.. Bunun neden olduğunu v ne kadar süreli olduğunu bile bilmiyorum..

Sibelakcan
Sibelakcan - 1 hafta Önce

Mrb bi arkadaşımın gönderilerine beğeni yapamiyorum acaba o mu engelledi yoksa cezammi var bilmek istiyorum profilini falan görebiliyorum

Arkadaşımın paylaşımını beğenemiyorum
Arkadaşımın paylaşımını beğenemiyorum @Sibelakcan - 6 gün Önce

Beğeni cezası genel olur bir kişiye olmaz.

SONER ÖZ
SONER ÖZ - 1 hafta Önce

Beğeni engeli yemek nedir, memleketim mersine cumhurbaşkanı gelmiş. Devletime olan sevgimden kalp emojisine baya çok bastım. Memleketimi, devletimi sevmemi sen mi engelleyeceksin facebook???

Selehattin emen
Selehattin emen - 1 hafta Önce

Beğeni yapamıyorum nedenini ögrenebilirmiyim