Facebook beğeni yapamıyorum ceza mı aldım?

Facebook beğeni olmuyorsa beğeni cezası almış olabilir misiniz? Çok fazla beğeni yaptıysanız veya beğeni hilesi yaptım diyorsanız geçici engelleme yapılmış olabilir. Şikayetle hesap engelleme yapılabilir.

Facebook beğeni yapamıyorum ceza mı aldım?
müşteri hizmetleri

Neredeyse kendi başına bir ülke olan facebook, dünyadaki ülkelerin yarıdan fazlası kadar kullanıcı sahip bir sosyal ağ. Bu sebeple yazılı ve sözlü bir takım kuralların olması zorunlu hale gelmektedir. Son zamanlarda kişisel özgürlükleri, insan haklarını sosyal medya ortamında sağlıklı bir biçimde ziyaret etmeyi dileyen kişilerin güvenliğini sağlamak amaçlı daha çok tedbirler alınmakta.

Facebook'ta beğeni kapatma işlemi ve buna benzer özelliklerin ise günden güne Facebook ara yüzüne eklemesi yapılarak sorun oluşturacak olayların yaşanmasının önüne geçmeyi amaçlamaktadır.

Genel olası nedenleri;

  • Beğeni de aşırıya kaçma
  • Arkadaşlarınız dışındaki kişilerin sürekli yaptığı paylaşımların beğenilmesi
  • Şikayette bulunulması
  • Farklı farklı cihazlardan sürekli yapılan beğeniler
  • Güvenlikte görülen şüpheli hareketlerde yapılan kısıtlamalar
  • Beğenilen şeyde ırkçılık, ayrımcılık, çıplaklık, eziyet, hakaret ve tehdit gibi unsurların bulunması
  • Aynı telefondan veya cihazdan birden fazla hesap kullanılarak sürekli beğeni yapılması

Facebook beğeni yapamıyorum ceza mı aldım?

Facebook beğeni engeli kaldırma

Haksız bir nedenden dolayı engellenmiş iseniz ve bu engelin ne vakit kaldırılacağı ile ilgili net bilgi sahibi değilseniz bu durum biraz canınızı sıkabilir. Facebook'un güvenlik amaçlı aldığı önlemler gerekli ise de bazen olduğundan fazla yasaklar koyabiliyor.

Facebook'a ulaşım sağlayıp beğeni engelinin ne zaman kalkacağı ile ilgili bilgi almak istediğinizde, işe yarar bir cevap alabilir ya da belli olmayan bir tarihle de karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun için basit olan bazı uygulamalara yönelmeniz gerekir.

UYARI: Facebook beğeni cezası aldıysanız beğeni engeli alanlar için eğer haklı bir gerekçe yoksa hesap cezası devam eder. Örnek beğeni hilesi yapıldıysa...

Facebook beğeni engelini kaldıran siteler: Facebook'ta beğeni sayısını çoğaltma da olduğu gibi benzer bir mantıkta çalışma yapan beğeni engellerini kaldıran siteler, beğeni engelinizin kaç gün olduğuna bakılmaksızın cüzi bir ücret karşılığı beğeni engelinizi tam anlamıyla kaldırıp uygulamanızı tekrar normal bir şekilde kullanmanızı sağlayacaklardır. Engelinizin kalkmasının ardından Facebook size asla bir uyarı bildirimi göndermeyecektir.

NOT: Aşağıda Facebook iletişim konusunda sorun bildiriminde bulunmanız için ilişkilli haberlede adres yer alıyor. Açıklamaya durumunuzu anlatan güzel bir üslüpla ve açıklayıcı olarak yazarak başvurunuz. 

Beğeni sorunu için giriş hata bildirim formunu kullanabilirsiniz. Yani facebook.com/help/contact/357439354283890

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2019, 02:13
müşteri hizmetleri