Facebook fotoğraf kaldırma isteği

Facebook video kaldırma şikayet etme adresi ve fotoğraf kaldırma talep formunu resimli olarak paylaştık. İzinsiz fotoğraf paylaşımlarda fotoğraf silme talebinizi iletebilirsiniz.

Facebook fotoğraf kaldırma isteği
müşteri hizmetleri

Birisi sizden izinsiz fotoğraflarınızı mı paylaştı ve paylaşmaya devam ediyor mu? Ya da biri çocuğunuzun veya ailenizin fotoğraflarını paylaşıyor ve fotoğrafları kaldırmak için mesaj attınız ama olumsuz yanıt geldi ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız çözümü ihlal şikayet formu doldurmada.

Facebook' ta birisi sizin fotoğraflarınızı paylaşıyorsa normalde paylaşım üzerinden şikayet edebilirsiniz. Birde kişinin profili üzerinden şikayette bulunabilirsiniz. Ama aşağıda verdiğimiz URL adresi ile direk işlem başlatabilirsiniz. Yani bu tam bu sorun için hazırlanmış bir destek adresi.

Facebook iletişim formuyla sadece görsel ihlallerden dolayı şikayet alınmakta. Facebook fotoğraf şikayeti ve video şikayeti için kullanılan formda aynı zamanda adını koyamadığınız ihlal bildiriminde de bulunabilirsiniz. Video şikayetleri aynı zamanda cinsel içerikli paylaşımlar ağırlıklı yapılmakta. Bu paylaşımlar genelde virüslü video bağlantıları oluyor. Tıklayanın Facebook hesabına virüs bulaşıyor ve hesabında kayıtlı arkadaşlarına bu bağlantı gidiyor. Yani otomatik paylaşımla virüs yayılıyor. 

Facebook fotoğraf kaldırma talebi

Facebook fotoğraf kaldırma adresi: Bu facebook.com/help/contact/144059062408922 adresten Facebook iletişim formunu doldurunuz. Bazıları Facebook formları için başvuruyoruz ama dönüş yapılmıyor diye yorum yazıyorlar. Evet doğrudur ama yoğun kullanıma sahip bir ağ için talep oluşturuyorsunuz. Yani ne zaman dönüş yapacaklarını kimse bilemez. Ama başvuru yaptığınız hafta dönüş olmazsa tekrardan aynı formu doldurunuz. Birden fazla talepler dikkatten kaçmayacaktır.

Facebook fotoğraf kaldırma isteğiFacebook video kaldırma isteğiFacebook şikayet formuvideo kaldırma talebi

Facebook video kaldırma ve fotoğraf şikayeti bilgilendirmesi

Formda sizin için, çocuğunuz için ve başka yetişkin hakları şeklinde seçenek var. Başka yetişkin seçeneğinin anlamı yasal olarak temsil ettiğiniz kişiler için kullanılmakta. Örnek özürlü biri veya resmi temsil etme hakkınız olan biri için. Eğer yasal vasi değilseniz kişinin kendisinin başvuru yapması gerekiyor. Başkası adına başvuru yaparsanız kişiden bazı evraklar talep edilebilir. Facebook genel iletişimde kullanılan adresler Facebook müşteri hizmetleri

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 22:03