Facebook geçici engellenme sorunu nasıl çözülür

banner186

Facebook uygulamasında herhangi bir nedenden dolayı engellendiğiniz ve geçici olarak engellenmiş hesap için çözüm adımlarına net olmasa da yer verdik.

Facebook geçici engellenme sorunu nasıl çözülür
Çağrı merkezi 31 Temmuz 2017 Pazartesi 00:31

banner192

Facebook uygulaması kullanıcıları geçici olarak engellendi yani eylem engellendi hatası almaktadırlar. Bu soru nedir diyenler için aşağıdaki bazı nedenler bu soruna yol açabiliyor. Bu sorun ile karşılaşan takipçilerimizin nasıl çözüm üreteceklerini aşağıdaki başlığımız altında anlatmaya çalıştık.

Facebook kullanıcılarının karşılaşmış oldukları Facebook geçici engellenme sorunun ne yazık ki herhangi bir çözüm önerisi bulunmamaktadır. Bu sorundan kurtulmanın tek çözümü beklemektir. Sabredip beklerseniz belirli bir süreden sonra bu engellemenin kalktığını göreceksiniz.  Aşağıdaki resimde verilen hatanın resmi sizlerle paylaşılmıştır.

Facebook eylem engellendi sorunu

Facebook geçici engellenme sorunu nasıl çözülür

Facebookta yaşanan bu sorunun kaldırılması için belki sizlere çözüm sunamasak da bu hataya düşmemeniz için sizlere önerilerde bulunabiliriz. Kısacası Facebook geçici engellenme sorunu neden çıkmaktadır ? sorusuna cevap vermeye çalışalım. Bu engellemenin genel sebebi başka profilleri gereğinden fazla istek göndermenizden kaynaklanmaktadır.

Facebook geçici engellenme sorunu çözümü

  • Facebook gruplarına günlük 50 den fazla ekleme isteği göndermeniz.
  • Facebookta üye olduğunuz gruplarda aynı mesajı birden fazla paylaşmanız.,
  • Facebook sayfalarında arka arkaya herhangi bir aralık bırakmadan aynı paylaşımları yapmak.
  • Facebook sayfalarında hiç durmadan rahatsılık oluşturacak şekilde yorum yapmak.
  • Facebookta devamlı olarak arkadaşınız olmayan kişilere arkadaşlık isteği göndermek
  • Facebook uygulaması üzerinden başka kişileri devamlı olarak rahatsız etmeniz.

Eğer facebook engellendi hatasını alıyorsanız yukarıda sizlere saymış olduğumuz hatalardan herhangi birini yapmış olmalısınız. Dediğimiz gibi bu hatanın kaldırılması için herhangi bir çözüm bulunmamaktadır. Bu hatayı kaldırmak için belirli bir süre beklemeniz gerekmektedir. Mümkünse bu süre zarfında herhangi bir paylaşımda bulunmayınız. Çünkü her engellendi uyarısı bu zamanı artırabilir. ayrıca bu sürenin ne kadar olduğu facabook tarafından açıklanmamaktadır. Bundan dolayı itidalli davranmanız sizlerin faydasınadır. En az iki hafta süresince facebook uygulamasında herhangi bir paylaşımda bulunmayınız.

Not: Farklı bir internet ağından, bilgisayar ve telefondan giriş yapıp deneyiniz. Bazen bu seçenek sorunu çözebiliyor. Aldığınız uyarıda yer alan " bize bildir" seçeneği ile Facebook' a bilgi gönderip hesaba kayıtlı olan e-posta hesabına bildirimin gelmesini de bekleyiniz. Aynı zamanda bu facebook.com/help/contact/357439354283890 adresten de iletişime geçebilirsiniz.

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Aysun kayar - 4 ay önce
Facebokk ve messegerim engellidir acilmasini istiyorum ve sebeb lutfen
Misafir Avatar
f - 1 hafta önce @Aysun kayar
bunlar acmaz
Misafir Avatar
f . - 1 hafta önce @Aysun kayar
bacım . bunlar . o . c . şeref sız . lerın fc. kapatmazz. senın benım . gıbılerın . f.c . sını kapatır...
Avatar
Aqil - 4 ay önce
Canli yayin video paylasimda engellendi mizik baskasina aid imis men ne bilim onceden nasil anliya bilirim misigin baskasina aid oldugunu?
Avatar
rojin hazan - 3 ay önce
lütfen yardımcı olun açtığım hesap anında kapanıyor hesabım yok