Facebook görüntülü görüşme yapamıyorum

banner186

Facebook görüntülü konuşma yapamıyorum, Facebook görüntülü görüşme çözümü nedir? Facebook görüntülü arama yapılmıyor. Facebook görüntülü görüşme ses gitmiyor gelmiyor!

Facebook görüntülü görüşme yapamıyorum
Savaş Taşcıoğlu 06 Eylül 2016 Salı 23:00

banner192

Facebook görüntülü görüşme yapamıyorum, Facebook görüntülü görüşme çözümü nedir? Facebook görüntülü arama yapamıyorum? Facebook görüntülü görüşme ses gitmiyor?

Facebook üzerinden son zamanlarda karşılaşılan problemlerden bir tanesi de görüntülü arama yapılamıyor hatası. Facebook görüntülü görüşme problemleri ve çözümleri ile ilgili tüm detaylar haberimizde. 
 

Facebook görüntülü görüşme problemi


Facebook görüntülü görüşme problemi ile karşılaşan birçok kullanıcı bulunmaktadır. Görüntülü görüşme problemi çoğu zaman kullanıcının bilgisayarı yada hesabı ile ilgili sorunlardan dolayı karşımıza çıkmaktadır. 

Facebook görüntülü görüşme problemi ve çözümleriyle ilgili olarak yapmamız gerekenleri sizler için derledik. Facebook görüntülü görüşme problemi ile ilgili olarak yapmamız gerekenleri aşağıdaki listeden takip edebilirsiniz. 

Facebook görüntülü görüşme ile ilgili ilk olarak yapmamız gereken Facebook görüntülü görüşme eklentisi olan Facebook Video Plug-in uygulamasını programlardan kaldırmanız olacaktır. Facebook Video Plug-in uygulamayı kaldırdıktan sonra yapmamız gerekenleri sırayısla anlatıyoruz. 

1. Öncelikle Facebook uygulamasına girerek, sohbet listenizde müsait olan birini arayalım. Arama butonuna tıkladığınızda karşınıza ilk gelecek olan Facebook Video Calling eklentisini yüklemeyi kabul edin. Yüklemeyi kabul ettikten sonra eğer sorunsuz bir şekilde yükleme yapılırsa daha sonra mikrofon ve kameraya izin vermeniz gerekecektir. 

Facebook görüntülü görüşme olmuyor


Facebook görüntülü görüşme sorunu


2. Yükleme tamamlandıktan sonra tekrar video araması yapmak istediğiniz kişiyi arayınız. Arama yapmanıza rağmen hemen kapanıyorsa. Tarayıcıyı kapatıp açıp tekrardan deneyiniz. 

3. Arama yaptığınızda eğer karşı taraf sizin sesinizin gelmediğini söylüyorsa. Sağ alt köşeden ses ayarlarınıza bakınız, sonuç yine aynı ise bir kulaklık takarak tekrar arama yapmayı deneyiniz. 

4. Kulaklık taktıktan sonra ses probleminiz giderilir ise bilgisayarınızın mikrofonu ile ilgili bir sorun yaşıyorsunuz demektir. 

5. Video arama esnasında eğer görüntünüzde donmalar veya sesler kesiliyor ise internet bağlantınız ile ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bu durumda da yapmanız gereken işlem Wireless yada ethernet bağlantınızı kontrol etmek olacaktır. Gerekirse modeminizi kapatıp açıp bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra tekrar arama yapmayı deneyiniz. 

Facebook görüntülü görüşme yapılmıyor çözümü nedir


Facebook görüntülü arama sorunları çözümleri


6. Eğer bazı kişilerde aramalarda sorun yok bazılarında aramalarda sorun var ise ilk yapmanız gereken işlem, arama yaptığınız kişilerinde yukarıda belirtilen adımları tek tek uygulaması olacaktır. 

7. Video arama esnasında bağlantınız gidiyor sizi tekrar arama ekranına atıyorsa, farklı bir tarayıcı üzerinden deneyiniz. Yada mevcut tarayıcınızı kaldırarak tekrardan kurunuz. 

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×