Facebook hesabımı neden açamıyorum

Facebook açılmıyor mu veya Facebook hesabımı açamıyorum! Bu soru yanlış bir soru gibi duruyor. Sorun sizde mi, cihazda mı ya da internette bir sorun mu var analiz etmek gerekiyor.

Facebook hesabımı neden açamıyorum
müşteri hizmetleri

Facebook, dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan bir uygulamadır. Bu kadar popüler bir uygulamanın, bazı zamanlarda sorun yaşaması normal bir durumdur. Kullanıcılar Facebook’a giriş yapamadıklarında, bu konuda bilgi sahibi olmak isterler. Özellikle çöken Facebook yüzünden, bu sorun daha da büyük bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Bu açılmama probleminin şirkete bağlı teknik sorunlardan oluşabileceği gibi, aynı zamanda telefonun kullanımıyla alakalı da olması muhtemeldir.

Facebook hesabımı açamıyorum bireysel hata: Kullanıcı bazlı hatalarda genel olarak farklı cihazlardan ve bilgisayarlardan deneme yapılması gerekiyor. Cihaz sorunu bazen banlanma veya geçici engellemeler görülebiliyor. Bunun dışında kullanıcı ceza almış ama haberi yok. Bu da geçici veya kalıcı engelleme ile sonuçlanabiliyor. 

Facebook hesabımı açamıyorum sorusunu varsayım olarak sistemsel ve kişiye özel durum olarak ele alacağız. Kişiye özel durumlar için öneride bulunduk ama giriş yaparken bir hata mesajıyla karşılaşıyorsanız bunun için Facebook müşteri hizmetleri yazımızdaki adresleri kullanınız...

Facebook neden açılmıyor?

Facebook, kullanıcıların özellikle mobil uygulamalarında fazla veri birikmesinden kaynaklı olarak açılmaz. Aynı zamanda dünya genelinde sağlanan veri alışverişinin, teknik bir sebepten dolayı aksaması da, yine Facebook’un çökme sebeplerindendir. Bu kadar kullanıcısı olan bir uygulama, düzenli olarak siber saldırılara maruz kalır. Facebook, siber saldırıları engellemek ve sistemdeki güvenlik duvarlarını aktif hale getirmek için bazı durumlarda sistemini geçici olarak devre dışı bırakır.

Facebook hesabımı neden açamıyorum

Facebook açılmazsa çözüm önerileri

Facebook açılmıyor nedenleri: Öncelikle Facebook mobil uygulamasında Facebook açamayan kişilerin, telefon ayarlarının saat ve tarih kısmını kontrol etmeleri gerekmektedir. Bu ayarların güncel şekilde olması gerekir. Facebook güncellemelerinin, akıllı telefon üzerinden sürekli olarak takip edilmesi gerekmektedir. Facebook sisteminde bazen veriler birikmiş ve açılmayı engelliyor olabilir. Bu yüzden telefonun ayarlar bölümünden uygulamalar sekmesi ve Facebook tıklanmalıdır. Bunun ardından ‘Verileri Sil’ seçeneğiyle ön belleğin temizlenmesi gerekmektedir. Açılma sorunu hala devam ediyorsa, uygulamanın silinip Play Store veya Apple Store üzerinden tekrar yüklenmesi gerekecektir.

Başka internet ve cihazdan denediniz mi? VPN birde DNS tercih edilebilir. Yurtiçi sorunlar için en iyi yöntem bu...

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2018, 19:43
müşteri hizmetleri