Facebook hesabını sayfaya dönüştürme

Kullanmış olduğunuz kişisel Facebook hesabınızı Facebook sayfasına çevirmek istiyorsanız ve dönüştürmede nelerin aktarılacağını merak ediyorsanız detaylar haberimizde...

Facebook hesabını sayfaya dönüştürme
müşteri hizmetleri

Facebook ülkemizde kullanıcı sayısı olarak belkide en çok kullanılan sosyal medya aracıdır. Facebook uygulaması bünyesinde bir çok özelliği barındırmaktadır. Bu özellikleri kullanmak aslında çok kolay olamasına rağmen yapılması geren bölümleri bulunamayınca zorlaşmaktadır. Bu haberimizde facebookta bulunan kişisel hesabınızı nasıl hayran sayfasına dönüştürebileceğinizi resimli olarak sizlerle paylaşacağız. Aşağıdaki başlığımız altında yer alan yazı ve görsel adımları takip ederek işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Facebook hesabını sayfaya çevirme

Kendinize ait facebook hesabınızı sayfaya dönüştürdüğünüzde yeni bir facebook sayfası oluşturmuş olacaksınız. Ayrıca şunu da belirtelim profiliniz sadece bir defaya mahsus facebook sayfasına dönüştürebilirsiniz. Bundan dolayı bu işlemiş yaparken dikkatli davranınız. Eğer ihtiyaç olamadığında bu özelliği kullanırsanız daha sonra ihtiyacınız olduğunda kullanamayacaksınız. Peki sayfaya dönüştürdüğümüzde ne gibi değişiklikler hesabımızda olacaktır ? Bu sorunuza maddeler halinde cevap vermeye çalışalım;

  • İlk olarak en önemli değişiklik artık profil hesabınız olmayacaktır. Bundan sonra profil hesabınız yerine facebook sayfanız olacak
  • Profil hesabınız sayfaya dönüştüğünde facebook profil fotoğrafınızı ve kapak resimlerinizi sayfaya otomatik olarak eklemektedir.
  • Daha önce profil hesabınızda kullanmış olduğunuz adınız otomatik olarak sayfanıza aktarılır
  • Profil hesabınızda bulunan bilgileri resimleri sayfanıza taşıyabilmeniz için facebook sizlere araçlar oluşturmaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken bu araçların 14 günlük kullanım süresinin olamasıdır. Eğer bu süreyi kaçırırsanız daha resimlerinizi sayfanıza taşıyamayacaksınız.
  • Kişisel hesabınızda arkadaşlarınızı yeni oluşturduğunuz sayfayı beğenmeye davet edebilirsiniz. Fakat hesabınızda yer alan gönderileri sayfanıza taşıyamazsınız.
  • Oluşturduğunuz bu sayfayı kişisel hesabınız üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Şimdi bu özelliği nasıl kullanabileceğinizi sizlere anlatmaya çalışalım;

  • İlk olarak facebook hesabınıza giriş yapınız.
  • Daha sonra facebook.com/pages/create.php?migrate adresine giriş yapınız. Bu adrese girdiğinizde aşağıdaki ekran karşınıza çıkacaktır.
  • Bu ekranda yer alan Kullanmaya Başla yazısına tıklayınız.
  • Ardından  ise sayfanızı beğenecek arkadaşlarınız belirlemek için, kişisel hesabınızda yer alan resimleri sayfanıza aktarmak için Profilden Sayfaya Aktarım Araçları altındaki seçenekleri seçiniz. Aşağıdaki resimde bu bölümde anlatmış olduğumuz bölümleri görebilirsiniz.

Facebook hesabını sayfaya dönüştürme

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2017, 11:11
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
yerkyebulan
yerkyebulan - 12 ay Önce

Merhaba. Ben Facebook profili mi sayfaya çeviremiyorum. çeviremezsin diyor nedenleri ne olabilir?

Sayfaya çevirme hatası
Sayfaya çevirme hatası @yerkyebulan - 12 ay Önce

Uyarının tam metnini yazınız veya görüntüsünü ekleyiniz.

Teknoloji haberleri