Facebook hesabınız kapatıldı kimlik istiyor çözümü

facebook müşteri hizmetleri

Facebook'ta başka birisinin eline geçmiş olabileceği için hesabınızı kilitledik ne demek? Facebook neden kimlik istiyor? Facebook hesabımı kapattı kimlik doğrulaması yapmamı istiyor kimliğimi göndermeli miyim?

Facebook hesabınız kapatıldı kimlik istiyor çözümü
Müşteri Hizmetleri 15 Mart 2017 Çarşamba 17:56

banner192

Kapatılan Facebook hesabımı nasıl geri alabilirim? Facebook, hesabımı kilitledi ve kimlik göndermemi istiyor ne yapmalıyım? Kimlikte hangi bilgiler isteniliyor? Hangi bilgiler gizlenecek? T.C kimlik bilgisi, doğum tarihi, doğum yeri, baba adı, anne adı, nüfus cüzdanı seri numarası ve fotoğraf gerekli mi?

Facebook, tarafından hesabınız kilitlendi ya da hesabınız kapatıldı (geçici kapatma - askıya alma) uyarısı aldıysanız ve nedeni e-posta hesabınıza gönderilmemişse aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Yukarıdaki durum başınıza geldiyse aşağıdaki adımları uygulamadan önce farklı bir yerden ve bilgisayardan Facebook hesabınıza giriş yapmayı deneyiniz.

Facebook hesabınız kapatıldı kimlik neden istiyor

Facebook hesabınızı kilitlemesinin genel olarak iki nedeni bulunuyor:

Biri hesabınızı çalmak için gerçekleşen işlemlerden dolayı ve diğeri ise şüpheli hareketler nedeniyle. Yani örnek farklı bir yerden, farklı bir IP adresiden hesabınıza giriş yaptıysanız ve sık sık giriş yapıp çıkış yapıyorsanız Facebook güvenlik nedeniyle hesabınızı kilitleyebilir.

"Hesabınız başka birisinin eline geçmiş olabileceği için hesabınızı kilitledik” Bu uyarıda da kimlik ekran görüntüsünü istiyebiliyor. Bazende şifreyi değiştirip e-posta ile sıfırlama yapmanızı istiyebiliyor. www.andronova.net

Facebook kimlik doğrulaması

Kimlik ekran görüntüsünde hangi bilgilerin görülmesi gerekiyor

Kimlik doğrulamasında göndereceğiniz kimlikte yer alan fotoğrafınız, ad ve soyadınız ve doğum tarihiniz görülmesi gerekiyor. Diğer bilgileri gizleyebilirsiniz.

Kimlik istemeyle ilgili detaylar: facebook.com/help/159096464162185?ref=cr  

Facebook kimlik istiyor

Facebook hesabınız kapatıldı kimlik istiyor çözümü

Facebook' a kimlik nasıl gönderilir?

Eğer kimlik göndermek ekrana gönderme seçeneği gelmediyse, kimlik gönderme için başvuru adresi : facebook.com/help/contact/183000765122339

Facebook' a kimlik göndermeli miyim

Normal' de Facebook hesap kapattığınızda (askıya aldığında) veya hesabı kilitlediğinde çözüm için ekrana yönlendirme adımlarını getirir. Eğer bu adımlar gelmesi ise yukarıdaki başvuru formunu gönderdiğinizde Facebook size geri dönüş yapacaktır. Eğer 3-4 gün içerisinde geri dönüş yapılmazsa Facebook' hesabınız çalınmış gibi başvuru yapınız. Başvuru adresi facebook.com/hacked

Facebook, bazen yoğunluğa göre geç dönüş yapabiliyor. Bazende başvuru gözden kaçabiliyor. Bundan dolayı birden fazla aralıkla başvuru yapabilirsiniz.

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
furkan - 4 ay önce
facebook hesabım kimlik taklidi yüzünden kapatıldı ben kimlik taklidi yapmadım kişisel facebook hesabım kapatıldı formuna kimlik gönderdim elimde tutarakda gönderdim bana gelen mesaj şöyle (Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler. Görünüşe bakılırsa, bu bildirimin farklı bir kanal üzerinden gönderilmesi gerekiyor. Lütfen Facebook hesabınıza giriş yapın ve sorunu bildirmek için ekrandaki talimatları izleyin.)
bunun çözümünü söylermisiniz
Misafir Avatar
Hesabım kapatıldı çözümü - 4 ay önce @furkan
DİKKAT: Facebook hesabı kapatılanlar için Facebook iletişim başvuru adresi: -facebook.com/help/contact/260749603972907
Avatar
buket - 4 ay önce
hesabım kapatılıyor neden acaba sürekli
Misafir Avatar
Facebook hesabım neden kapatıldı - 4 ay önce @buket
Hesabınız sürekli şikayet alıyorsa ya da gerçek bilgilerinizi kullanmadığınız zaman birde hesap girişlerinde farklı yerlerden giriş yapılması (şüpheli hareketler)
Avatar
Eda - 2 ay önce
Facebook hesap
Avatar
Lale Karayiğit - 2 ay önce
Kimlik eposta no bana ait olduğu halde sürekli hesabımi kilitliyor kimlik atıyorum hesabimi kapatıyor
Avatar
Lale Karayiğit - 2 ay önce
Kimlik atıyorum kendi bilgilerim olmasına rağmen hesabım kapanıyor açıyorum 10 dk sürmüyor. Kinseyi rahatsız etmiyorum. Face bilinçli olarak kapatıyor. Yaa buna son versin yada faceyi tamamen kapatsin insanlar bıktı hesap açmaktan.yeni açılan gesaplar anında kapanıyor
Misafir Avatar
tolga - 1 ay önce @Lale Karayiğit
sendedemi yüz fotonu yükle diyor
Avatar
Himmet1506@ hotmail. com - 2 ay önce
Hesabım kapatıldı acmak ıstıyom
Avatar
Mahsum özdemir - 1 ay önce
Hesabım nasıl açarım
Avatar
Yılmaz - 1 ay önce
ya Bıktım gercekten 30 a yakın hesap açtım hepsi kapandı mail açmaktan usandım acmamla kapanması 10 dakıka sürmüyorfacebook b... cıkardı..
Avatar
Ömer arslan - 4 hafta önce
Bu nasıl facebook ya durmadan hesabı kapatiyorsunuz yüzünüzün resmini çekin yaziyor
Avatar
Latif - 1 hafta önce
KimliK hesap attım aciliyor ve snra tekrar kanıyor bu nasıl birsey ya
Avatar
Enes kanter - 1 hafta önce
Hesabı açar açmaz direk kapatıldı resim istiyor neden bu kadar zorluk çıkarıyorsunuz
Avatar
Halit Batıbey - 1 hafta önce
Hesabı açar açmaz direk kapatıldı resim istiyor neden bu kadar zorluk çıkarıyorsunuz