Facebook hesap doğrulama nasıl yapılır ?

Facebook hesabımı açamıyorum hesap doğrulaması istiyor. Facebook kimlik ibrazı nasıl yapılır? Genelde bu yöntemle hesap iadesi yapılabilmekte. Bu yöntemin çıkmasının nedeni gerçek kişi bilgilerin onayının istenmesi.

Facebook hesap doğrulama nasıl yapılır ?
müşteri hizmetleri

Facebook hesap doğrulama belgeleri nelerdir ? Facebook hesabınız geçici olarak kapatıldı nasıl açabilirim ?

Facebook hesabınız kapatıldığında, hesabınızı doğrulamanız ve kimlik ibrazı yapmanız gerekmektedir. Facebook hesabınız kapatıldı ve erişim yapamıyorsanız ? Facebook hesabınıza giriş yaptığınızda karşınıza hesabınız başka birinin eline geçmiş olabileceği için hesabınızı kilitledik şeklinde bir yazı ile karşılaştığınızda yapmanız gereken işlem hesabınızı doğrulamaktır. Facebook hesap doğrulama işlemini sizler için detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Facebook hesabımı hangi belgeler ile doğrulayabilirim ?

Facebook kimlik doğrulama! Facebook hesabınız kapatıldığında veya hesabınıza yapılan şikayetlerden dolayı hesabınıza erişim sağlayamadığınızda Facebook hesabınızı kilitler ve kapatır. Bu durumda Facebook hesabınızı doğrulamanız yani Facebook'a bir belge göndererek kendinizi ispatlamanız gerekmektedir.

Facebook hesabınızı doğrulamak için öncelikle Devlet kurumlarından almış olduğunuz bir belgenin fotoğrafını göndermeniz gerekebilir. Kimlik üzerinden Fotoğrafınız, adınız ve soyadınız bu bilgilerin olması gerekmektedir. Facebook üzerinden kabul edilen kimlikleri ise şu şekilde sıralayabiliriz.

- Sürücü ehliyetleri
- Pasaportlar 
- Seçmen kimlik kartları
- Evlilik cüzdanının görüntüsü
- Ad değişikliğinde kullanılan resmi belge
- Şahsin sigortası ya da araç sigortası
- Yeşilkartlar, oturma izinleri veya göçmen belgeleri
- Resmi engelli kartları ve nüfus cüzdanı

Devlet kurumlarının dışında bir belge gönderecekseniz eğer en az iki belge göndermeniz gerekmektedir. Bu iki belgenin de üzerinde yer alan adı soyadı ve doğum tarihinin aynı olması gerekmektedir. Göndermiş olduğunuz resimdeki diğer bilgilerinizi gizleyebilirsiniz. Örnek olarak kredi kartı bilgileriniz. Devlet kurumları dışında hangi belgeleri kabul etmektedir. 

- Ruhsatlar
- Kredi kartları
- Elektrik, su, doğalgaz faturaları
- Okul kimlik kartları

Facebook hesabı nasıl doğrulanır ?

Facebook hesabınızı doğrulamak için yukarıda belirtilen belgelerden herhangi birinin ekran görüntüsünü yada fotoğrafını alıyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken adı soyadı, doğum tarihi ve fotoğrafınızın net bir şekilde görünebiliyor olmasıdır. Diğer bilgilerinizin üzerini kapatabilirsiniz. Göndereceğiniz kimlik belgenizin fotoğrafını hazırladıktan sonra aşağıdaki adımları takip edelim.

1. Kimlik veya yukarıdaki belgelerden birinin ekran görüntüsünü alıyoruz. Ekran görüntüsünü alırken Fotoğraf, adınız soyadınız ve doğum tarihinizin gözükmesi yeterli olacaktır. Diğer bilgilerinizi saklayınız.
2. Kimlik bilgilerinizi göndermek için facebook.com/help/contact/183000765122339 adresine giderek burada Dosya seç yazan yere tıklayarak bilgisayarınıza kaydetmiş olduğunuz Kimlik fotoğrafınızı seçiniz.
3. Daha sonra sizden hesaba giriş yaparken kullandığınız e-posta adresinizi veya cep telefon numaranızı yazmanızı isteyecektir. Bu bilgileride doğru bir şekilde yazdıktan sonra Gönder butonuna tıklayabilirsiniz. 
4. Kimlik bilgilerinizi gönderdikten sonra bekliyoruz. Facebook hesabınızı doğruladığında sizinle iletişime geçecektir. Bu sürede Kimlik bilgileriniz tamamen Facebook gizlilik politikası gereğince saklanacaktır. 

Facebook hesap doğrulama nasıl yapılır

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2018, 16:41
müşteri hizmetleri
YORUM EKLE