Facebook hesap doğrulama nasıl yapılır ?

banner186

Facebook hesap doğrulama nasıl yapılır ? Facebook kimlik ibrazı nasıl yapılır ? Facebook hesabımı açamıyorum nasıl kurtarabilirim ? Facebook hesap doğrulama

Facebook hesap doğrulama nasıl yapılır ?
Savaş Taşcıoğlu 15 Ağustos 2016 Pazartesi 18:42

banner192

Facebook hesap doğrulama nasıl yapılır ? Facebook kimlik ibrazı nasıl yapılır ? Facebook hesabımı açamıyorum nasıl kurtarabilirim ? Facebook hesap doğrulamak için hangi belgeleri kullanabilirim ? Facebook hesap doğrulama belgeleri nelerdir ? Facebook hesabınız geçici olarak kapatıldı nasıl açabilirim ?

Facebook hesabınız kapatıldığında, hesabınızı doğrulamanız ve kimlik ibrazı yapmanız gerekmektedir. Facebook hesabınız kapatıldı ve erişim yapamıyorsanız ? Facebook hesabınıza giriş yaptığınızda karşınıza hesabınız başka birinin eline geçmiş olabileceği için hesabınızı kilitledik şeklinde bir yazı ile karşılaştığınızda yapmanız gereken işlem hesabınızı doğrulamaktır. Facebook hesap doğrulama işlemini sizler için detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Facebook hesabımı hangi belgeler ile doğrulayabilirim ?

 Facebook hesabınız kapatıldığında veya hesabınıza yapılan şikayetlerden dolayı hesabınıza erişim sağlayamadığınızda Facebook hesabınızı kilitler ve kapatır. Bu durumda Facebook hesabınızı doğrulamanız yani Facebook'a bir belge göndererek kendinizi ispatlamanız gerekmektedir.

Facebook hesabınızı doğrulamak için öncelikle Devlet kurumlarından almış olduğunuz bir belgenin fotoğrafını göndermeniz gerekebilir. Kimlik üzerinden Fotoğrafınız, adınız ve soyadınız bu bilgilerin olması gerekmektedir. Facebook üzerinden kabul edilen kimlikleri ise şu şekilde sıralayabiliriz.

- Sürücü ehliyeti
- Pasaport 
- Seçmen kimlik kartı
- Doğum belgesi
- Evlilik cüzdanı
- Ad değişikliğine ilişkin resmi belge
- Kabile kimlik veya durum kartı
- Şahsi sigorta veya araç sigortası
- Yeşilkart, oturma izni veya göçmen belgeleri
- Devlet tarafından verilmiş olan engelli kartı, ordu mensubu kartı veya nüfus kağıdı

Devlet kurumlarının dışında bir belge gönderecekseniz eğer en az iki belge göndermeniz gerekmektedir. Bu iki belgenin de üzerinde yer alan adı soyadı ve doğum tarihinin aynı olması gerekmektedir. Göndermiş olduğunuz resimdeki diğer bilgilerinizi gizleyebilirsiniz. Örnek olarak kredi kartı bilgileriniz. Devlet kurumları dışında hangi belgeleri kabul etmektedir. 

- Posta
- Çek 
- Ruhsat
- Kredi kartı
- Elektrik, su, doğalgaz faturası
- Maaş makbuzu
- Okul kimlik kartı

Facebook hesabı nasıl doğrulanır ?

Facebook hesabınızı doğrulamak için yukarıda belirtilen belgelerden herhangi birinin ekran görüntüsünü yada fotoğrafını alıyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken adı soyadı, doğum tarihi ve fotoğrafınızın net bir şekilde görünebiliyor olmasıdır. Diğer bilgilerinizin üzerini kapatabilirsiniz. Göndereceğiniz kimlik belgenizin fotoğrafını hazırladıktan sonra aşağıdaki adımları takip edelim.

1. Kimlik veya yukarıdaki belgelerden birinin ekran görüntüsünü alıyoruz. Ekran görüntüsünü alırken Fotoğraf, adınız soyadınız ve doğum tarihinizin gözükmesi yeterli olacaktır. Diğer bilgilerinizi saklayınız.
2. Kimlik bilgilerinizi göndermek için facebook.com/help/contact/183000765122339 adresine giderek burada Dosya seç yazan yere tıklayarak bilgisayarınıza kaydetmiş olduğunuz Kimlik fotoğrafınızı seçiniz.
3. Daha sonra sizden hesaba giriş yaparken kullandığınız e-posta adresinizi veya cep telefon numaranızı yazmanızı isteyecektir. Bu bilgileride doğru bir şekilde yazdıktan sonra Gönder butonuna tıklayabilirsiniz. 
4. Kimlik bilgilerinizi gönderdikten sonra bekliyoruz. Facebook hesabınızı doğruladığında sizinle iletişime geçecektir. Bu sürede Kimlik bilgileriniz tamamen Facebook gizlilik politikası gereğince saklanacaktır. 

Facebook hesap doğrulama nasıl yapılır

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×