Facebook hesap güvenlik ayarları nasıl yapılır?

banner186

Facebook hesap güvenlik ayarları nasıl yapılır? Facebook kodmatik nasıl açılır? Facebook kodmatik nasıl kullanılır? Facebook giriş uyarıları, Facebook giriş onayları

Facebook hesap güvenlik ayarları nasıl yapılır?
Savaş Taşcıoğlu 07 Eylül 2016 Çarşamba 10:01

banner192

Facebook' da güvenlik ayarları nasıl yapılır? Facebook hesabımın güvenliğini nasıl sağlarım? Facebook kodmatik nasıl kullanılır? Facebook giriş yaparken uyarı. Facebook güvenlik onay kodu açma kapatma nasıl yapılır?

Facebook kullanıcıları her geçen gün artmaktadır. Facebook üzerinden güvenlik ayarları nasıl yapılır? Facebook giriş uyarıları, kodmatik gibi işlemler nasıl yapılır? gibi sorularınızın cevabı makalemizde. 
 

Facebook güvenlik ayarları nelerdir?


Facebook'ta yaklaşık olarak 1.5 milyara yakın kullanıcı bulunmakta hal böyle oluncada güvenlik önlemleri gittikçe önem kazanmaktadır. Facebook üzerinden yüklenen resimler, videolar veya paylaşımlarınızı hergün milyonlarca insan görebilir veya bu resim, videolarınızı başka amaçlarla kullanabilir. 

1. Facebook giriş uyarıları, giriş uyarıları almak isterseniz Ayarlar>Güvenlik>Giriş uyarıları sekmesine giderek bildirimler al seçeneğini seçerek burada mail adresinize bildirimler düşecektir. Yani sizin bilginiz olmadan hesabınıza giriş yapıldığında konum ve giriş bilgileri mail olarak gönderilecektir. 

Facebook gizlilik ayarları

2. Giriş onayları, giriş onaylarını işaretlediğinizde sizden cep telefonunuz için onay kodu isteyecektir. Bu onay kodunu girdiğinizde bilinmeyen tarayıcılardan hesaba girmek için her hesabı açtığınızda cep telefonunuza onay kodu gelecektir. Bu şekilde hesabınızı daha güvene alabilirsiniz. 

3. Kodmatik üzerinden hesabınızı güvene alırsanız QR kodu ile hesabınızı daha da güvene alabilirsiniz. Ayarlar>Güvenlik>Kodmatik adımlarını takip ederek telefonunuzdan Facebook Qr kodunu taratarak hesabınızı güvene alabilirsiniz. 

4. Ortak anahtar ile hesabınızı OpenPGP ortak anahtarı kullanarak daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. 

5. Güvenilir kişilerin, seçeneğini seçtiğinizde güvendiğiniz 3 arkadaşınızın Facebook hesabını seçerek hesabınıza erişimde sorun yaşadığınızda bu şekilde arkadaşların yardımıyla hesaba erişebilirsiniz. 

Facebook gizlilik ayarları nasıl yapılır

6. Tanınan cihazlar ile hesabınıza giriş yapmış olduğunuz cihazlardan daha güvenli bir giriş yapabilirsiniz. 

7. Giriş yaptığın yer ile konum bilgilerine erişim yapabilirsiniz. İsterseniz bu konumları silebilir ve erişimi engelleyebilirsiniz. 

Facebook hesap güvenlik ayarları nasıl yapılır?

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×