Facebook hesap oluşturma nasıl yapılır

Uygulama üzerinden nasıl üye olunabilir? Facebook ağında kayıt olurken yaşanan olumsuzlukların bir çoğu kullanıcısıyla alakalı oluyor.

Facebook hesap oluşturma nasıl yapılır
müşteri hizmetleri

Facebook sosyal medya araçlarının en çok kullanıladır diyebiliriz. Artık internet kullanıcıları bütün duygu ve düşüncelerini sosyal medya araçları ile sevdiklerine yayınlamaktadırlar. Ayrıca bu platformlerda resim video gibi paylaşımlarını takipçileri ile paylaşmaktadırlar. Facebook şuan milyonlarca üyesi bulunan bir sosyal araç uygulamasıdır. Fakat buna rağmen facebook hesabı olmayan yine milyonlarca insan bulunmaktadır. Facebook uygulamasına nasıl üye olabilecğinizi aşağıdaki başlığımız altında anlatacağız. 

Kayıt olmadan önce kullandığınız mail hesabına erişiminiz bulunmuyorsa kullanılmaması gerekiyor. Buradaki problemin çalınma ve şüpheli durumlarda doğrulamada karşınıza çıkacağını vurgulamak istiyoruz.

Facebook hesap oluşturma nasıl yapılır

Facebook uygulamasında hesap açabilmek için telefonunuzda veya blgisayarınızdan facebook sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Üyeliğini gerçekleştirebilmek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

  • Bilgisayar üzerinden üye olacaksanız eğer facebook.com adreini web tarayıcınızın adres çubuğuna yazarak enter tuşuna basınız.
  • Telefon üzerinden üye olacaksanız ise facebook uygulamasını google play storeden telefonunuza indiriniz.
  • Her iki ekranda da karşınıza gelecek olan ekrandan Kayıt Ol yazısına tıklayınız.
  • Yukarıdaki yazıya tıkladığınızda ise karşınıza üyelik formu gelecektir. Bu ekranda yer alan e-posta adresini, cep telefon numaranızı, şifrenizi, doğum tarihinizi yazarak kaydol yazısına tıklayınız. Burada cep telefonu ve e-posta bilgilerinin doğru girilmesi önemlidir. Çünkü daha sonra şifrenizi unuttuğunuzda bu bilgilere gönderilecek kurtarma linki şifresi ile hesabınıza yeni bir şifre alabilirsiniz.
  • Ayrıca yukarıdaki işlemden sonra facebook sizlere e-posta adresinize veya cep telefonunuza onaylama kodu gönderecektir.
  • Son olarak ise facebook uygulamasında 13 yaş sınırının olduğunu söyleyelim.

Facebook kayıt işlemeri aslında çok kolay olsa da bazen bazı küçük nüansları göremediğimizden üyeliğinizi tamamlamayabilirsiniz. Bu haberimizde resimli olarak facebook hesabının nasıl açılacağını yayınlayacağız.

Facebook dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcısı olan bir uygulamadır. Facebook'un şuanki yıllık cirosuna baktığınızda bir çok üretim yapan firmayı geride bıraktığını görebilirsiniz. Dünyanın sayılı firmaları arasındaki yerini facebook almıştır. Ayrıca firma gerekli yatırımlarını yaparak bu yükselişini sürdürmektedir. Instagram, WhatsApp gibi yine dev uygulamaları astronomik rakamlara satın alarak bünyesine katan facebook büyümesini hızla sürdürmektedir. Maddi açıdan bu kadar büyük olan bir firmada nasıl hesap açacağınızı anlatmaya başlayalım.

Facebook hesap açma

Facebook uygulaması aslında basit ve sade yazılıma sahiptir. Yapmanız gereken bir çok işlemi zorlanmadan yapabilirsiniz. Bu durum üyelik işlemleri içinde geçerlidir. Kolaylıkla bir facebook hesabı açabilirsiniz. İlk olarak facebook.com adresine tarayıcınızdan veya telefonunuzdan giriş yapınız. Önerimiz hesap açmak için bilgisayarı kullanınız. Karşınıza üye olacağınız ekran gelecektir. Facebook üyelik işlemlerinin yapıldığı ekran aslında firmanın anasayfasıdır. Sayfa açıldığında ekranın sağında yer alan bölümleri doldurunuz. Bu ekrandaki bölümler içerisinde sizler için en önemli yer e-posta adresinizi yazdığınız bölümdür: Eğer doğru bir e-posta adresi yazmazsanız facebook üyeliğinizi onaylamayacaktır. Bundan dolayı şifresini bildiğiniz bir e-posta adresini bu bölüme yazınız. Eğer e-posta adresiniz bulunmuyorsa internete e-posta al yazdığınızda karşınıza gelen onlarca siteden birinden alabilirsiniz. 

Aşağıda facebook hesap aç ekranı görünmektedir. Bu bölümde ilk kısma ad ve soyadınızı giriniz. Bu bölümde gerçek adınızı yazabildiğiniz gibi anlamsız şeylerde yazabilirsiniz. Fakat arkadaşlarınızın sizi bulmasını istiyorsanız gerçek ad ve soyadınızı yazmalısınız.

Sonraki gelen iki kutucuğa ise şifresini bildiğiniz e-posta adresini yazınız. Bu iki kutucuğa da aynı mail adresini yazmalısınız.

Son kutucukta ise şifreniz bulunmaktadır. Facebook hesabınız açarken kullanacağınız güçlü bir şifreyi bu ekrana yazınız.

Facebook hesabı nasıl açılır

Yukarıdaki resimde yer alan doğum tarihi bilgilerinizi de girdikten sonra Hesap Aç yazısına tıklayınız. Bu işlemden sonra facebook hesabınız açılmıştır. Bu işlemden sonra karşınıza gelen ekrandaki bilgileri doldurabileceğiniz gibi sayfanın altında bulunan geç yazısına da tıklayabilirsiniz. 

Ayrıca bu işlemler sırasında e-posta adresinize doğrulama linki gelecektir bu linke tıkladığınızda hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Hesap güvenliği içinde mobil doğrulamayı açınız. Yani Facebook hesabına girerken telefona gönderilen kod yardımı ile giriş sağlayan güvenlik seçeneği.

Facebook hesabımız var ama Facebook sayfası da açmak istiyorsanız bu çok kolay. Aşağıda başvuru adresi ile ilgili alanları doldurarak kısa süre içerisinde Facebook sayfanızı oluşturabilirsiniz.

Facebook, daha önce belirttiğimiz gibi en çok kullanılan sosyal medya aracıdır. Facebook bir çok özelliği ile kullanıcılarıon faydasına olan imkanlar sağlamaktadır. Tabiki bunun yanında zararlarıda olduğunu düşünenlerdenim.

Geçen günlerde facebook ülkemizde çalışmadığında yorum kısmında bir okuyucunun yorumu dikkatimi çekmişti. Facebook açılmayınca çevremle iletişim halinde olabildim :) gülüyoruz ama aslında acı bir durum... Herşeyi normal seviyede kullanabilsek bu sorunlarla karşılaşmayız aslında. Bu kadar ön girizgahtan sonra konumuza geri dönelim. Facebook kullanıcılarına yukarıda belirttğimiz gibi imkanlar sunmaktadır. Bu imkanlardan biride facebook'ta sayfa oluşturmalıdır.

Facebook sayfası peki ne işe yarar ? Facebook sayfası oluşturan kişileri buradan bu sayfaya üye olan kişilere kendi pencerelerinden fikirlerini paylaşabilirler ayrıca bu sayfada görmelerini istediğiniz resim ve videoları paylaşabilirsiniz.

Peki bunun dışında nasıl kullanılabilir ? Ticaret mantığı ile de facebook sayfalarını kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken firmanız adına bir facebook sayfası oluşturmak ve insaların sizleri takip etmesni sağlayacak içeriği paylaşmanızdır. Bu sayfadan ürünlerinizi paylaşarak veya ticari bir mekansa kafeteryanızın görüntülerini yayınlayarak takipçilerinizin ticari mekanınıza gelmesini sağlayabilirsiniz. Facebook sayfası oluşturmak 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2021, 22:52