Facebook Lite nedir ne işe yarar

Facebook video izlerken duraklama oluyor veya telefonu yavaşlatıyor diyorsanız, Facebook Lite uygulaması çok işinize yarar. Peki Facebook Lite nedir nasıl kullanılır?

Facebook Lite nedir ne işe yarar
müşteri hizmetleri

Facebook' ta hızlı fotoğraf palaşma ve hızlıca video nasıl yüklenir diyenlere bir öneri uygulamamız olacak. İnternet paketi hızlı bitiyorsa, elefon yavaşlıyorsa ve daha az internet tüketimini sağlamak istiyorsanız o zaman size önereceğimiz Lite uygulamasını muhakkak kullanınız.

Facebook Lite, Facebook' un resmi uygulamasıdır. Facebook' un normal uygulaması ağır çalıştığından ve mobil internet veri tüketimi çok yaptığından Facebook tarafından bu uygulama çıkarıldı.

Uygulama küçük dosya boyutuna sahip olduğundan hem hızlı yüklenir hemde çok az yer kaplar. Facebook Lite ile paylaşımlar daha hızlı açılır. Tabi bu bazen telefonlara göre değişebiliyor. Nedeni bizimde bazı cihazlarda test ettiğimizde paylaşımların ekran geç düştüğüne şahit olduk.

Programın arayüzü biraz yapmacık gibi duruyor. Mesajlara cevap yazmak sitediğimizde de çok beklediğimiz zamanlar oldu. Birde bildirimlerde sanki aksaklık gördük. Tabi bu denediğimiz zamanlarda olan bir durum olabilir.

Facebook Lite nedir ne işe yarar

Facebook Lite ne işe yarar?

Facebook Lite uygulaması, paylaşacağınız fotoğraf veya video' yu hızlı bir şekilde yükler. Hem az veri tüketir hemde hızlı çalışır. Uygulama aynı zamanda düşük internet bağlantılarında sorunsuz çalışır. Facebook' ta yapılan paylaşımlar ve etkinlikte 2G / 3G ve 4.5G LTE internet bağlantılarında sorun çıkarmadan çalışmaktadır.

Facebook Lite uygulaması, özellikle Android işletim sistemine sahip cep telefonu ve tabletler için özel olarak tasarlanmıştır. Kontrolsüz internet paket veri kullanımını engelleyerek daha az veri kullanımı ile erişim yapmanızı sağlar.

Lite, aynı zamanda bağlantı zayıflığı nedeniyle internet bağlantı kopmalarını da önler. Sizde Android cihaza sahipseniz ve internet paketi' nin hızlı bir şekilde bitmesini istemiyorsanız, bu uygulamayı denemenizi öneririm.

Facebook Lite nasıl kullanılır?

Facebook Lite, Android cihazların resmi mağaza uygulaması Google Play Store' den yani buradan play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.lite&hl=tr ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Facebook Lite nasıl kullanılır?

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2019, 17:53