Facebook mesajları engelleme

Cep telefona ve e-posta ile gelen bildirim mesajları nasıl engellenecek haberimizde anlattık. Burada kapatacağınız seçenekler bazen hesap güvenliğini olumsuz etkileyebiliyor.

Facebook mesajları engelleme
müşteri hizmetleri

Facebook' ta her hangi bir şeyi beğendiğinizde, başkası beğendiğinde veya bir şey paylaşıldığında telefona mesaj gelmekte. Bu durum mesajla bildirim özelliği. Genelde kapalıdır ama bazen kullanıcılar yanlışlıkla açar. Sonrasında gelen mesajlardan rahatsız olurlar. Bizde aşağıda bildirim mesajlarını nasıl kapatılacağına yer verdik.

Aşağıda resimli anlatımla gösterdiğimiz ayarlar bölümünde birden çok engelleme seçeneği yer almakta. Bu adımların ne için kullanıldığı altında yazmakta.

Facebook gelen mesajları engelleme

Bildirim mesajlarını engelleme nasıl yapılır? Facebook hesabından ayarlara giriyoruz. "Engelleme" bölümünden mesajları engelle seçeneği istemediğiniz kişilerden gelen mesajları engellemeyi sağlıyor. Diğer bir bildirim yöntemi de "Bildirimler" bölümünden gelen mesajları kapatma.

 Facebook gelen mesajları engelleme

Facebook mesajları engelleme

Bildirimleri engelleme işleminden sonra hesabınıza girildiğinde her hangi bir bildirimde gelmeyecek. Bundan dolayı düzenle seçeneğinde nelerden bildirim almamanız gerektiğini seçmeniz gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 17:53
müşteri hizmetleri