Facebook Messenger' a reklam geliyor

Facebook, Messenger reklamlarını dünya çapında test edecek. Messenger uygulamasında kısa süre sonra Türkiye dahil tüm ülkelerde zorunlu reklam başlayacak.

Facebook Messenger' a reklam geliyor
banner192

Facebook, Tayland ve Avustralya’da gerçekleştirdiği testlerle yakın zamanda Facebook Messenger uygulamasına reklamların geleceğini açıkladı. Çok popüler olan bu uygulamayı yaklaşık 1,2 milyar kişi kullanıyor. Facebook ekibi bu reklamların uygulamalarında yayınlanmasını sağlayarak birçok insanın reklamları takip etmesini amaçlıyor. Messenger, reklamları tüm dünyada kullanacak ve gelecek aydan itibaren tüm reklamcılar uygulama üzerinden birçok kullanıcıya sponsorlu reklamlar sunabilecek.

Facebook Messenger reklam verme dönemi

Messenger’da gösterilecek reklamlar Facebook ve Instagram’da nasıl görüntülenecek? Facebook’un haber kaynağında ya da Instagram’ın içeriklerinde gösterilen reklamlar ve eylem çağrısı düğmesi direkt olarak bir Messenger sohbet penceresi açıyor. Herhangi bir internet sitesine yönlendirme yapan diğer bağlantılar ise reklamlarda yer almıyor. Reklama girdikten sonra kullanıcının göreceği reklam ise, Messenger’a ait olarak reklam verenin seçtiği reklam türüne bağlı olacak.

facebook müşteri hizmetleri
Facebook Messenger' a reklam geliyor

Messenger reklamlarında bulunan reklamların teknik özellikler

Messenger da bulunan reklamlar tıpkı Facebook da verilen reklamlar gibi video, slayt veya yalnız görsel olarak kullanıcıya sunuluyor. Reklamların içeriğinde kullanabileceğiniz eylemler de bulunmaktadır. Bunlar diğer platformlarda yayınlanan reklamlarda bulunan eylemlerle aynıdır.

Sponsorlu mesajlar! Sponsorlu mesajlar, Messenger uygulamasında bir kullanıcıyla sohbet ettiğiniz sırada direkt olarak gönderebileceğiniz mesajlardır. Sponsorlu mesaj oluşturmak için reklam yöneticisini ve power editör penceresini kullanabilirsiniz. Messenger botunun hedeflemeyle yeniden etkili olması ve sayfaya mesaj gönderen kullanıcılarla sayfa arasındaki irtibatı arttırma amacıyla Sponsorlu Mesajlardan faydalanabilirsiniz. Sponsorlu mesajların gösterim sayısı arttıkça faturalandırılıyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2017, 22:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER