Facebook Messenger Lite görüntülü arama başladı

Facebook' un Messenger Lite uygulamasına gelen yeni güncelleme ile artık görüntülü konuşma yapabilirsiniz. İnternet hızınız düşük olsa daha sorunsuz çalışan uygulamaya yeni özellikler geldi.

Facebook Messenger Lite görüntülü arama başladı
müşteri hizmetleri

Facebook Messenger Lite için yeni güncelleme yayınlandı. Bu güncelleme ile artık görüntülü görüşme yapılabilecek. Peki Facebook Messenger Lite nedir?

Facebook Messenger Lite uygulaması, Messenger' a alternatif olarak çıkarıldı. Nedeni yoğun donanım tüketimi nedeniyle daha performansılı çalışmasını sağlamak için Facebook tarafından çıkarıldı.

Çok uzun zamandır yapılan testlerde cep telefonu en çok yoran uygulamalar arasında yer alan Facebook, bu durum için yıllardır çalışma yapmakta. Sorunu çözene kadar alternatif bir uygulama çıkarmıştı. Hem messenger için hemde Facebook uygulaması için çıkarılan uygulama adı Lite oldu.

Facebook uygulaması hem telefonda daha çok donanım tüketirken hemde telefonun şarjının erken bitmesine neden oluyor. Bu sebepten dolayı Facebook Lite kullanılması öneriliyor.

Facebook Lite, görünüm yönünden sade ve temel kullanımın dışında fazla bir özellik eklenmeden kullanılan sürüm. Yani belki de bilmediğiniz ya da kullanmadığını bazı özelliklerin yer almaması nedeniyle cihazın daha performanslı çalışmasını sağlıyor. 

Facebook Messenger Lite aynı zamanda düşük internet bağlantılarında dahi sorunsuz çalışabiliyor. Yani internet bağlantısı yavaş olan yerlerde hız ne kadar düşük olursa olsun siz yine kullanmaya devam ediyorsunuz.

Facebook Messenger Lite görüntülü arama başladı

Facebook Messenger Lite görüntülü konuşma

Gelelim yeni özelliğe! Facebook Messenger Lite görüntülü arama geldi. Yeni güncelleme ile gelen bu özellikle artık görüntülü konuşma yapabileceksiniz.

Geçmişte ve yeni gelen özelliklerle hem görüntülü konuşma hemde fotoğraf ve video gönderme işlevi yapılabilmekte. 

Yeni özellikleri denemek için son sürüme sahip olmanız gerekiyor. Android telefonlarda Google Play' dan ve iPhone içinse App Store' yi ziyaret edebilirsiniz.

müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri