Facebook oyun bildirimlerini kapatma

Facebook' ta oyun bildirimleri nasıl açılır ve nasıl kapatılır? Arkadaşlarınızda ve Facebook' tan gelen oyun davetiyelerinden ve uygulama bildirimlerinden sıkıldınız mı? Davetleri kapatmak için..

Facebook oyun bildirimlerini kapatma
müşteri hizmetleri

Facebook' ta oyun bildirimlerini açmak ve kapamak içinm resimli olarak anlattık.

Facebook, oyun konusunda kısa sürede büyük başarı sağladı. Çok sayıda kullanıcısı Facebook üzerinden oyun oynuyor. "ChefVille, Bubble Safari, Dragon City, Diamond Dash, FarmVille 2, 101 Okey plus, Çanak Okey, Candy Crush Saga, FarmVille, SongPop, Angry Birds Friends, CityVille, Bejeweled Blitz ve..."

Bazı kullanıcılar Facebook hesaplarına gelen oyun bildirimlerinden rahatsızlık duyuyor. Arkadaşlarından ve diğerlerinden gelen oyun teklifleri bildirimlerini kapatmak istiyor. Bizde bu yazımıda kısa bir bilgi vermek istedik. Facebook oyun bildirimleri nasıl kapatılır?

Facebook oyun bildirimlerini açma kapatma

Oyun bildirimlerini engelleme! Bilgisayardan Facebook hesabınıza giriniz. Üst tarafta gördüğünüz alana tıklayıp "Ayarlar" bölümüne giriniz. Sol kısımda "Uygulamalar" sonra "Düzenle" çıkan uyarıda oyun ve uygulama bildirimlerini ister açarsınız isterde kapatırsınız.

Facebook oyun bildirimlerini kapatmaFacebook oyun bildirimlerini açma kapatma

Oyun bildirimleri hem cep telefondan hemde bilgisayardan sürekli gelmekte. Bunu bazen arkadaşımız yaparken çoğunlukla da Facebook' un kendisi yapmakta. Ya da oyun servisleri. Oyun davetini engellemek için yukarıdaki adımları uyguladınız ama hala geliyorsa, bu bazen zaman alabiliyor. Yani beklemeniz gerekiyor.

Oyun davetlerini engelleme! Önerdiğimiz ayarlar aynı zamanda uygulama bildirimlerini de engelliyor. Bildirimleri kapattığınızda oyun oynamada her hangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Başkalarına da bilgilendirmeleri engellediğiniz gitmez.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 17:40