Facebook oyun engelleme nasıl yapılır?

banner186

Facebook' ta uygulama nasıl engellenir ve oyun engelleme nasıl yapılır? Facebook' ta çocukların oyunlara erişimini engellemek için bazı yöntemler bulunmakta. Tabi daha çok küçük çocukları kapsamakta.

Facebook oyun engelleme nasıl yapılır?
Savaş Taşcıoğlu 07 Ekim 2016 Cuma 13:15

banner192

Facebook oyunları nasıl engellenir? Facebook uygulamaları nasıl engellenir? Facebook üzerinden engellediğim uygulamaları nasıl geri alabilirim?

Facebook'ta en çok karşılaştımız sorunlardan bir taneside uygulamaların hesaplarımza ve bilgilerimize otomatik olarak erişmesidir. Bugünkü konumuz ise Facebook üzerinden uygulamaları nasıl engellerim ? Uygulamaları engellediğimde ne gibi değişiklikler meydana gelir ? gibi sorularınızın cevabı makalemizde. 

Facebook oyun engelleme

Facebook'ta bir oyunu yada uygulamayı engellediğinizde o uygulama ve oyun sizin hakkınızdaki verilerinize artık erişemez. Fakat eğer bu oyun yada uygulama ile E-posta adresinizi paylaştığınızda mail gelmeye devam eder. Eğer uygulamalar yada oyunlardan gelen mailleri de devre dışı bırakmak istiyorusanız. O uygulama yada oyundan gelen maili açtığınızda, mailin en sonunda abonelikten çık butonuna tıklayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. 

Facebook uygulama engelleme nasıl yapılır?

Facebook oyun engelleme nasıl yapılır?

Facebook üzerinden bağlantı kurduğunuz bir oyunu yada uygulamayı daha önce kullandığınız için o uygulama yada oyun yöneticinin Server'larında kayıtlı kalmış olabilir. Eğer tüm bu verilerinizin silinmesini talep ediyorsanız. Aşağıdaki işlemi takip ediniz. 

Uygulama veya oyunu açtıktan sonra; Şikayet et,iletişime geç butonuna tıklayarak firma ile iletişime geçerek bilgilerinizin tamamen silinmesini talep edebilirsiniz. 

Facebook uygulama veya oyunları engellemek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Uygulama veya oyunları engellemeden önce yukarıdaki bilgileri detaylı bir şekilde okuyalım. Eğer uygulama veya oyunları engellemek için artık hazırsanız işlemlere başlayabiliriz. 

Öncelikle Facebook hesabına giriş yapıyoruz. Daha sonra Ayarlar seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz. 

Facebook uygulama engelleme ayarları

Facebook uygulama engelleme nasıl yapılır?

Ayarlar sekmesi açıldıktan sonra sol taraftaki Engelle seçeneğine tıklıyoruz. 

Yeni açılan ekranda Uygulamaları engelle seçeneğine geliyoruz. Engellemek istediğiniz uygulama veya oyunun adını yazmaya başladığınızda akıllı arama da zaten gelecektir. Daha sonra seçim yapıyoruz. 

Resimde de gördüğünüz gibi uygulama veya oyunu engellediğiniz de aşağıdaki gibi görünecektir. 

Eğer engellediğiniz bir uygulama veya oyuna tekrar erişim yapmak istiyorsanız. Yani engellemeyi kaldırmak istiyorsanız, engellediğiniz oyun veya uygulamanın sağ tarafındaki engellemeyi kaldır seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. 

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×