Facebook sahte hesap nasıl şikayet edilir?

Facebook sahte hesap nasıl şikayet edilir? Facebook taklit hesap nasıl şikayet edilir? Birisi benim adıma Facebook açmış nasıl şikayet ederim?

Facebook sahte hesap nasıl şikayet edilir?
müşteri hizmetleri
Taklit hesap yani birisi benim adıma Facebook açmış nasıl şikayet ederim? Facebook üzerinden karşılaştığımız problemlerden bir tanesi de hesaplarımızın taklit edilmesi ve Facebook bizim adımıza açılmış olan hesaplar. Facebook'ta taklit edilen bir hesabı şikayet etmek artık çok basit bir işlem. Facebook'ta sahte bir hesabı şikayet etmek istiyorsanız. Şikayet edeceğiniz kişinin profil bilgilerinin size ait olduğunu Facebook'a kanıtlamanız gerekiyor. 

Facebook taklit hesap nasıl şikayet edilir?

Facebook profilinizi taklit eden bir kişiyi gördüğünüzde şikayet ederek o hesabın kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Facebook şikayetinizi değerlendirerek daha sonra verilen bilgiler doğru ise hesap tamamen kapatılacaktır. Belirttiğimiz gibi şikayet ettiğiniz kişiye ait bilgilerin size ait olduğunu kanıtlamanız gerekiyor. Facebook güvenlik açısından bu duruma gerçekten önem veriyor. Sahte hesap Facebook'unda engellemek istediği sorunlardan bir tanesi. 


Facebook taklit edilen hesabı şikayet adresi : facebook.com/help/contact/295309487309948

Facebook şikayet formu adrese tıkladığınızda aşağıda yer alan resimde de görüldüğü gibi sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekiyor.

1. Birisi beni veya bir arkadaşımı taklit eden bir hesap açmış.
2. Bir Facebook hesabınız var mı sorunu cevaplıyoruz. 
3. Bu hesap mı sizi taklit ediyor? sorusunu Evet, taklit edilen kişi benim seçeneğini seçerek devam ediyoruz. 
4. Nüfus cüzdanınızda yazan adınızı ve soyadınızı yazıyoruz. 
5. Mail adresinizi, taklit profilde yazan tam adı yazıyoruz. 

6. Taklit profilde yer alan e-posta adresini yazıyoruz. Taklit profilin URL adresini kopyalayarak yapıştırıyoruz. 
7. Kimliğinizi gönderirken sizden istenilen sadece adınız, soyadınız, ve fotoğrafınız bunun dışında ki tüm bilgilerinizi gizleyiniz
8. Ayrıntılı bir bilgi vermek isterseniz Ek bilgiler alanına yazabilirsiniz. Doldurmuş olduğunuz bilgilerinizi kontrol ettikten sonra Gönder butonuna dokunuyoruz. 

Facebook sahte hesap nasıl şikayet edilir

Facebook taklit hesap kapatma

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2018, 18:22