Facebook sayfasını kişisel hesaba çevirme

banner186

Facebook sayfasını profil hesabına dönüştürme yapılabilir mi? Yani tekrar hesaba çevirilebilir mi? Hesabımı yanlışlıkla sayfaya çevirdim tekrar geri hesaba çevirmek istiyorum.

Facebook sayfasını kişisel hesaba çevirme
Çağrı merkezi 09 Temmuz 2017 Pazar 15:48

banner192

Facebook kullanıcıları bir çok nedenden  ötürü sayfa oluşturmaktadır. Facebook sayfaları genellikle tanınmış kişiler veya işletme sahipleri tarafından kullanılmaktadır. Ticaretle uğraşan kişiler hesaplarını sayfa olarak açarak ticaretlerini dahada geliştirmektedir. Facebook ticari olarak bir çok kurumun gelişime katkı sağlamıştır. Ayrıca ticaretin dışında tanınmış simalar sayfa oluşturarak kendilerine takip edenlerin ulaşmasını sağlamaktadırlar.

Tanınmış kişiler tarafından oluşturulan sayfalarda sayfa sahipleri duygu ve düşüncelerini, resimlerini takip edenlerle kolaylıkla paylaşabilmektedir. Profil sayfasının aksine sayfa kullanımının bir çok faydası bulunmaktadır. Fakat bu iki gurupta yer almıyorsanız facebook sayfası oluşturmanız çokda kullanışlı olmayabilir.

Bazen bazı sebeplerden ötürü kişiler facebooktaki kişisel hesaplarını sayfaya dönüştürmektedir. Facebook bu tarz işlemlere izin vererek profil hesaplarını sayfaya dönüştürmektedir. Fakat kullanıcılar kullandıktan sonra sayfanın kendilerine göre olmadığını fark etmektedirler. 

Yukarıda dediğimiz gibi eğer sayfa oluşturma gurupları içerisinde bulunmuyorsanız kişisel hesabınızı sayfaya dönüştürmenizi önermiyoruz. Peki böyle bir işlem yaptıysak tekrardan sayfamızı profil hesabınıza döndürebilir miyiz?

Facebook sayfası kişisel hesaba dönebilir mi 

Bu sorunuza ne yazık ki olumlu cevap veremiyoruz. Facebook profil hesabınızı sayfaya çevirme gibi ayarlardan yapabileceğiniz herhangi bir seçenek bulunmamaktadır. Bundan dolayı bu işlemi ayarlar menüsü dışında çözmeniz gerekmektedir. Facebook iletişim adresinden yetkililere ulaşarak sorunuuzu anlatmanız gereklidir. Aşağıdaki sayfaya facebook yardım merkezinden ulaşarak sorununuzu anlatınız.

Bu bölümde yer alan seçeneklerden işletme, müşteri ve hayran kelimelerini kullanmadan kişisel olarak hesabınızı kullanmak istediğinizi facebooka iletiniz. Hesabınız arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim içi kullandığınızı gösterir seçenekleri seçiniz.

Facebook sayfasını kişisel hesaba çevirme

Bu işlemlerden sonra eğer facebook sizi haklı bulursa mail adresinize bu işlemi yapabileceğiniz link gönderecektir. Bu linke tıkladığınızda hesabınızı tekrar alabilirsiniz.

Facebook sorun bildirimi: facebook.com/help/186570224871049 

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×