Facebook sil kampanyası hızla büyüyor

Facebook' un seçim kampanyası için gizlice kullanıcılarının bilgilerini sattığının ortaya çıkması ile büyük değer kaybeden Facebook' tan özür mesajları yetersiz kaldı. “#deletefacebook” önemli kişilerin desteği sürmekte.

Facebook sil kampanyası hızla büyüyor
müşteri hizmetleri

Facebook' un 50 milyona aşkın kullanıcının bilgilerini izin almadan paylaştığının ortaya çıkmasıyla Facebook hisselerinin hızla düşüşü devam ediyor.

ABD seçimlerinde Trump' a seçim kampanyasında kullanması için izinsiz kullanıcıların bilgilerinin paylaşılması ile itibarı zedelenen Facebook' tan ard arda özür açıklamaları gelmekte. 

Trump için çalışan bir kampanya şirketine satılan kullanıcı bilgileri için çok sayıda kişi Facebook' a yaptırımdan yana. Hatta Facebook' u sil diye bir kampanya başlattılar. 

Zuckerberg, verileri sızdıran eski yazılımcısının hesabını askıya aldı. Özür mesajları yayınlansa da kampanya büyük kitleye ulaştı.

Facebook önemli 9 gazeteye özür mesajı yayınlattı. Facebook, artık üyelerin bilgilerinin kısıtlanacağı ve uygulama izinlerinin yeniden gözden geçirileceğini açıkladı.

Facebook hesap silme desteği

Facebook sil kampanyası önemli isimlerin desteği ile büyümeye devam ediyor. Hatta Elon Musk bile destek verdi ve şirket Facebook hesaplarını sildi. 

Facebook silme kampanyası Twitter ve çok sayıda sosyal ağlar üzerinden yapılmakta.

Facebook sil kampanyası hızla büyüyor

Facebook silme

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 17:36
müşteri hizmetleri