Facebook' ta yaşı tutmayan çocuğu şikayet etme

Facebook' ta hesap açma yaşı 13 ve üzeri. Bu yaştan küçük çocukların hesapları kapatılmakta. Eğer yaşı tutmayan bir çocuğu şikayet etmek istiyorsanız çözümü haberimizde.

Facebook' ta yaşı tutmayan çocuğu şikayet etme
müşteri hizmetleri

Facebook' ta 13 yaş altı bir çocuk hesap açamaz. Eğer yaşı tutmayan bir çocuğu şikayet etmek istiyorsanız veya çocuğunuzu şikayet etmek istiyorsanız, bu haberimiz tam size göre. 

Aşağıda Facebook şikayet etme formu bulunmakta. Vereceğimiz şikayet adresine girerek ilgili alanı doldurup talepi Facebook' a gönderebilirsiniz.

Facebook çocuk hesabını şikayet etme

Facebook' ta bazen sizi rahatsız eden bir çocuk çıkabiliyor. Bazende karşınızdaki çocuğu düşündüğünüzden sosyal ağlardan gelebilecek tehlikeler nedeniyle o hesabı şikayet etmek isteyebilirsiniz. Facebook bu konuda gerekli hassasiyeti göstererek kanıtlanmış hesapları kapatmakta. Ya da askıya almakta. Şüpheli hesabı kilitleyen Facebook, kişiden kimlik doğrulaması talep ediyor. Kullanıcı hesap doğrulamasından geçemezse bu şekilde hesabı kilitli kalıyor ya da kapatılıyor. www.andronova.net

Facebook' ta yaşı tutmayan çocuğu şikayet etme nasıl yapılır

Facebook hesap şikayet etme adresi: facebook.com/help/contact/209046679279097

Formda şikayet etmek istediğiniz hesabın Facebook internet adresini yani URL şeklinde yazınız. Örnek ekran görüntüsü aşağıda yer almakta. Sonra şikayet edeceğiniz hesabın sahibinin adı ve soyadını yazınız. Eğer çocuğun gerçek yaşını biliyorsanız yaşı seçiniz ve diğer yazan yere eklemek istediğiniz notu yazıp gönder butonuna tıklayınız.

Facebook' ta yaşı tutmayan çocuğu şikayet etme

Şikayet ettiğiniz hesabın ebeveyni değilseniz ve ebeveynlerini tanıyorsanız onlarlada iletişime geçerek bu formu doldurmasını önerebilirsiniz. Facebook' la alakalı sorunlar için önerdiğimiz özel Facebook şikayet hattını arayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2017, 12:44
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Ali
Ali - 3 yıl Önce

SesliDünya Sohbet İnsanlık tarihine bakılmalı bence yanlış düzeltilmesi lazım

Teknoloji haberleri