Facebook takip etme engeli

Facebook takip edemiyorum veya arkadaşlarım beni takip edemiyor ceza almış olabilir miyim? Belki Facebook takip etme Limiti dolmuş olabilir ya da telefonda sorun olabilir.

Facebook takip etme engeli
müşteri hizmetleri

Günümüzde en çok kullanılan ve sosyal ağların popülaritesinin artması ile beraber, Facebook'taki insanların aktif olması kadar kullanıcı sayısı da aynı oranda önem arz etmektedir. Böyle sosyal siteleri aktif bir şekilde kullanmak isteyen ve adını duyurmak isteyen kişilerin Facebook'ta belirli bir oranda arkadaş limiti bulunmaktadır.

Facebook'ta arkadaş sınırına ulaşma işleminin tamamlanmasının ardından Facebook, hesabını yeniden yapılandırma işlemi veya hesap adını değiştirmek için kişileri yönlendirir. Burada Facebook kullanıcısının daha çok arkadaş edinebilmesi için belirlenen işlemlerin tamamlanması gerekir.

Not: Çok fazla kişiyi aynı anda takip etmeye çalıştıysanız, şüpheli bir davranış olarak görülerek engellenmiş olabilirsiniz. Bu durum geçici olabileceğinden beklemenizi öneririz. Eğer uyarı gelmediyse sorunu bildirebilirsiniz. Birde telefon kaynaklı veya Facebook uygulaması kaynaklı olabilir. Yani başka cihazda da deneyin.

Facebook takip etme engeli

Facebook' ta 5000 arkadaş sınırı

En çok kullanılan sosyal medya sitelerinin başında gelen Facebook'ta normal kullanıcıların arkadaş sınırı 5000 kişi ile sınırlandırılmış bulunmaktadır. Kişilerin arkadaş sayısının 5000 ile sınırlı olması normal kullanıcılar için geçerlidir.

Facebook hesabını oldukça aktif bir şekle getirmek isteyen ve bunun için arkadaş sayısının artmasını isteyen kişilerin hesap doğrulama işlemi yapmaları veya tanınmış kişi hesabı kullanımına geçmeleri gerekir.

Tanınmış kişi profil hesabı oluşturma: Kişilerin Facebook'ta belirli bir sınır ile karşılaşmaması için ilk adım olarak hesaplarını çok iyi bir şekilde kontrol etmeleri gerekir. Ardından arkadaş sayısı ile ilgili bir sorun yaşanmaması için tanınmış olan kişilerin, cep telefonu numaralarını doğrulamanın ardından tanınmış kişi hesabı açtırmalarında fayda bulunur. Facebook'taki arkadaş limiti sınırının 10000 olmasını isteyen kişilerin, hesaplarına doğrulama işlemi yapmaları sosyal medyada rahatlık sağlayacaktır. Bütün sosyal ağ sitelerinin içerisinde bu şekilde bir uygulama yapan tek sosyal ağın Facebook olduğu bilinmekte.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2018, 03:24
müşteri hizmetleri