Facebook' tan izinsiz fotoğraf paylaşımı için önemli adım!

Facebook yeniliklere doymuyor. İşte yeni çalışması paylaşılan fotoğraflarda otomatik olarak etiketleme özelliği. Artık sizinde resminizi olduğu paylaşımlarda bildirim alabileceksiniz.

Facebook' tan izinsiz fotoğraf paylaşımı için önemli adım!
müşteri hizmetleri

Uzun yıllardır yüz tanıma özelliği için ara ara teknoloji gelişmelerine şahit olduk. Son olarak Apple' ın Face ID ile gündeme gelmişti. Facebook' ta bu teknoloji' ye benzer bir teknoloji ile ek bir güvenlik getiriyor.

Paylaşılan fotoğraflar için yüz tanıma özelliği geliyor. Paylaştığınız her hangi bir fotoğrafta yer alan kişi veya kişileri etiketlenmediğinde daha artık karşı tarafa bildirim gidecek. Resmin paylaşıldığını bildirine bildirim dönemi yakında gelebilir.

Otomatik etiketleme özelliği

Facebook izinsiz resim paylaşımlarını önlemek için yeni bir özellik üzerinde çalışmakta. Ama bu yenilik tartışmaları gündeme getirdi. Facebook' ta karşılık olarak bu özellikte açma kapatma seçeneği ekleneceğini belirtti.

Yüz tanıma özelliği Facebook' ta yer alırsa, yüzünüzü başkaları ile kullanmaya izin vereceksiniz.

Yüz tanıma için bazı Avrupa ülkelerinde, kullanıcılar mahkeme yolunu tercih etti. Bu durumdan rahatsız olanlar da olduğu gibi memnun olanlarda bulunmakta.

Facebook' tan izinsiz fotoğraf paylaşımı için önemli adım!

müşteri hizmetleri
YORUMLAR