Facebook video indirme programsız nasıl yapılır

Facebook' ta bulunan videolar nasıl indirilir? Programsız video indirme adresi! Facebook sosyal medya aracında yer alan videolar indirme işlemleri nasıl yapılır? Haberimizde!

Facebook video indirme programsız nasıl yapılır
müşteri hizmetleri

Facebook ülkemizde kullanılan sosyal medya araçlarından biridir. Facebook muhtevası gereği insanların sevdikleri resim video veya kişisel verilerin arkadaşları ile paylaşıldığı bir platformdur. Dünyada ve ülkemizde milyonlarla tabir edilen kullanıcısı olan facebookta yer alan ve sevdiğiniz bir videoyu nasıl indirebileceğinizi bu makalemizde yayınlayacağız.

Facebookta video indirme

Facebook video indirme programsız nasıl yapılır

Facebook' ta video indirme programsız nasıl yapılır?

Facebook video indirme adımlarına başlamadan önce burada paylaşacağımız yöntem herhangi bir uygulama, programa veya eklentiye ihtiyaç olmadan nasıl yapabileceğini paylaşacağız. Diğer video siteleri kadar olmasada örneğin youtube gibi facebookta video paylaşım sıralamalarında üstlerde yer almaktadır. Burada paylaşacağımız yöntem birazdanda göreceğiniz gibi kolay bir yöntemdir.

  1. İlk adım olarak facebook sitesine giriş yapınız.Facebooka girdikten sonra indirmek istediğiniz beğendiğiniz videoyu bulunuz.
  2. Daha sonra yapmanız gereken bu beğendiğiniz videoyu çalıştırmanızdır. Facebook sitesinde oynattığınız videoya sağ tıklayınız. Açılan seçenekler Play, Unmute ve Show Video URL yer alacaktır. Bu seçeneklerden siz Show Video URL yazısına tıklayınız. Bu işlem ile birlikte facebookta yer alan beğendiğiniz videonun URL'sini kopyalamış olacaksınız.
  3. Videonun URL'sini kopyaladıktan sonra bilgisayarınızda yüklü olan web tarayıcılardan herhangi birini açınız. Chrome, Firefox veya internet explorer
  4. Daha sonra kopyaladığınız urlyi web tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırınız.
  5. Adres çubuğuna yapıştırdığınız URL'nin başında www olacaktır. Siz burada yer alan www yazısını silerek url'nin m ile başlamasını sağlayınız. Yani adres m.**** şeklinde başlayacaktır.
  6. Yukarıdaki işlemle birlikte biz bu videonun mobil görünümde açılmasını sağladık. Daha sonra karşınıza gelen ekranda yer alan videoya sağ tıklayınız. Bu adımdan sonra bir çok seçenek videnun üzerinde açılacaktır. Açılan seçeneklerden "Video Olarak Kaydet" seçeneğini seçerek beğendiğiniz videoyu faceboktan indirebilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri uyguladığınızda programsız olarak facebook'tan kolaylıkla her videoyu bilgisayarınıza indirebilirsiniz. 

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2017, 08:46
müşteri hizmetleri
YORUMLAR