Facebook yorumları kapatma

Facebook' ta yaptığımız yazı, video ve fotoğraf paylaşımına yapılan yorumları engellemek istiyorsanız, yorum ayarlarını yapmamız gerekiyor. Yorum şikayeti içinde kişi hesabına girerek yapabiliriz.

Facebook yorumları kapatma
müşteri hizmetleri

Facebook çoğunun vaz geçilmezi, hayatının parçası ve sırdaşı olmuş durumda. Bazen öyleki ipin ucunu kaçırıp her şeyini paylaşanlarla dolu. Bazıları içinde iletişim kanalından ibaret. 

Facebook üzerinden yapılan yorumlar rahatsız mı ediyor? Paylaşımlara yapılan yorumlar bazen çok ileri gidecek sorunlara yol açabiliyor. Bu sorun için ya kişiyi engelleyeceksiniz, ya kişiyi şikayet edeceksiniz ya da yorumları engelleyeceksiniz.

Bu yazımızda yorum engelleme yani yorumları kapatma nasıl yapılır detaylı anlatacağız.

Yorumlarda engelleme özelliği sadece yorumlar izni ile yapılabilir. Yoruma izin verdiğin kategori seçilir. Bunlardan herkese açık, arkadaşlarım ve arkadaşlarımın arkadaşları şeklinde seçmelisiniz. Bu ayardan sonra yorum yapmak isteyen bu gruplarda değilse yapamaz.

Yorum içi n kişi şikayet etme: Kişiden rahatsızsanız kişinin profiline giderek Facebook' a şikayet edebilirsiniz. 

Facebook yorumları engelleme

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil simgesine tıklayıp sol taraftan herkese açık gönderilere giriniz. Burada herkese açık gönderi yorumlarında yer alan düzenleye tıklayıp gerekli ayaralrı yapınız.

Facebook yorumları kapatma Facebook yorumları engelleme

Kişi şikayetinde geçerli neden olması gerekiyor. Hesabın ceza alması için manuel şikayet formu doldurulabilir. Hatta kişinin profili üzerinden de yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 17:45
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Işık kütük
Işık kütük - 2 yıl Önce

Aynen yaaa yorumları kapat aç diye bir ibare yok malesef acil iyileştirme yapılsın

EMRAH TUNCER
EMRAH TUNCER - 2 yıl Önce

Yorumları tamamen kapatamıyor muyuz anlatmış olduğunuz şekilde sadece kimlerin yorum yapacağına dair açıklama.Örneğin yukarıdaki açıklamanızda yorumu herkes arkadaşların arkadaşları veya arkadaşlar olarak 3 seçenek var hiçkimse diye bir şey yok

Teknoloji haberleri