Yeni Facebook hesabı açmak istiyorum

Facebook hesabı açma, arada bir Facebook kullanmak istiyorum diye yazanlar oluyor. Şaşırsak ta bilmeyen bilmiyor. Yazımızla bu durumda olanlara yardımcı olacağız.

Yeni Facebook hesabı açmak istiyorum
müşteri hizmetleri

Facebook, çok fazlaca kullanılan ve alanında lider olan bir sosyal ağ. Kullanıcıları bazen bir göz atıp çıkayım dediğinde saatlerin geçtiğini fark edemiyor. Zararları çok olsada yararlarıda inkar edilemez. Erişimde, tanıtımda, iyi günlerin duyurulmasında veya hüzünlü hadiseleri duyurmakta çok sık kullanılan sitelerden biri. İnternet kullanıcılarının çoğunun bu sitede hesabı var. Bu yazımızda azda olsa Facebook hesap açma nasıl yapacaklarını bilmeyen kitle için ilgili adımları sıraladık.

Hesap açmadan önce yazı sonundaki uyarıları dikkate almanızı öneririz. Sonrasında keşke dememeniz için önemli hususları yazımızda sıraladık.

Yeni Facebook hesabı açmak isteyenlerin dikkatine! Aynı internet bağlantısı olan yerden birden fazla facebook hesabı açmaya çalıştığınızda bazen şüpheli olarak görülerek engellenmeye veya daha sonra hesabın doğrulanması istenilebiliyor. Birde aynı hesap bilgilerini kullanarak birden çok hesap açıldığında yine durum aynı olabiliyor.

Facebook hesap açma sıralaması

 1. Facebook aç yazısına tıklayın.
 2. Anasayfada "hesap aç" ile başlayan bölümlerdeki istenilenleri yazınız. Eğer açık olan bir hesap varsa onun oturumu açılacak. Oturumu kapatınız veya tarayıcının gizli penceresinden açınız.
 3. Adınızı, soyadınızı, varsa telefon numaranızı ya da e-posta adresinizi yazınız. Şifre olarak zor tahmin edilebilecek karmaşık şekilde uzun bir şifre kullanın. Örnek SifRe*95O?-)/_ gibi...
 4. Doğum tarihinizi ve cinsiyet bölümünü seçin sonra "kaydol" butonuyla devam edin.
 5. Açacağınız hesap sizin için önemliyse istenilen bilgiler kesinlikle doğru olmasını öneririz.
 6. Kayıt sırasında bir uyarı almadıysanız son işlem olarak girilen telefon veya mail adresinizi doğrulamada. Gelen kod veya link adresine dokunun ve hesabınızı doğrulayınız.
 7. Sayfa açmak istiyorsanız ise o zamanda en altaki sayfa oluştur' a tıklayın.

Yeni Facebook hesabı açmak istiyorum

Facebook sayfa açma

Hesap açma işlemindeki bilgilerin gerçekliği önemli. Hesap çalındığı zaman ve erişim imkanınızın hiç bir şekilde olmadığında bu bilgiler işinize yarayacak. Facebook' a başvurduğunuzda bazen açılan hesapta kullanılan bilgiler sorulabiliyor.

Hesabınızın güvenliğini doğru şekilde sağlamanız için tüm seçenekleri kullanın. Telefon ekleme, 2 faktörlü doğrulama, tek kullanımlık şifreler, uygulama ile tek kullanımlık kodlar ve dahasında.

Facebook hesap güvenliğinde önemli hususlar

 • Hesabınızda kullanılan bilgiler şifrede yer almasın.
 • Mail hesabınızın şifresini Facebook hesabı açarken kullanmayın.
 • Kullanılan şifreler her zaman bağımsız olsun.
 • Paylaşımlarınızda özel bilgilerinizi paylaşmayın.
 • Kişisel bilgilerinizi dışarıya açmayın.
 • Her gelen link bağlantısına dokunmayın.
 • Her mesaja cevap vermeyim.
 • Facebook'u veya kurumları taklit ederek gelen bağlantılar veya iletişim adreslerine dikkat ediniz.
 • Bilmediğiniz, tanımadığınız hiç kimseyle yazışarak tartışmayın IP adresinizi tespit edip veya farklı yöntemlerle kullandığınız sistem veya hesabın açıklarından yararlanabilir. 
Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2019, 15:30
müşteri hizmetleri