Facebook onaylı hesap alma mavi tik şartları

Andronova
By Andronova
3 Minimum Okuma

Facebook’ ta bir hesabı ya da sayfayı onaylı hesap yapmak için ne gibi şartlar bulunmakta kısaca anlattık. Mavi rozeti herkes almamakta. Ünlüler, siyasetçiler ve markalar. Peki başvuru adresi var mı?

Sponsorlu reklam

Facebook üzerinden sayfa onaylatma işlemini ünlüler, çok takipçisi olan tanınmış sayfalar veya kurum ve kuruluşlar yapmayı tercih etmektedir. Facebook ve diğer sosyal medya siteleri, onaylanmış hesap tikini sadece ülkede tanınmış kişilere, sayfalara ve kurumlara vermektedir. Bu sayede sayfalarında mavi bir tik işareti belirmekte ve sayfayı ziyaret eden kullanıcılar, sayfanın resmi hesap olduğuna kanaat getirmektedir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook’ un bu politikası belki ilerleyen zamanlarda az da olsa esneyebilir. Tabi yine herkese açık olmayacaktır.

Sponsorlu reklam

Mavi doğrulama rozeti nasıl alınır?

  • Bu facebook.com/help/contact/342509036134712 bağlantıya girin
  • İşlemin sayfa mı yoksa hesap mı olduğunu seçin
  • Kimliik ekleme butonuna tıklayın. Buraya kişiyseniz kimlik, şirket ise resmi evrek eklenecek
  • Ek bilgiye mavi doğrulama rozetini neden istediğinizi yazaksınız
Mavi doğrulama rozeti nasıl alınır
Facebook onaylı hesap alma mavi tik şartları

Facebook mavi tik nasıl alınır?

Facebook onaylı hesap nasıl alınır? Normal koşullarda Facebook sayfa onaylatma işlemi doğrudan Facebook yardım merkezi üzerinden gerçekleşmektedir. Onaylama işleminin gerçekleşmesi için ise sayfanın bazı kriterleri yerine getiriyor olması gerekmektedir. Örneğin sayfayı takip eden kişi sayısının belli bir seviyenin üstünde olması ve sayfayı ziyaret eden günlük kişi sayısının belirli bir düzeye ulaşması gibi bazı şartlar bulunmakta.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
Facebook onaylı hesap
Facebook mavi tik nasıl alınır?
Facebook mavi tik nasıl alınır
Facebook mavi rozet onayı

Facebook mavi rozet sayfa onaylama sorunu

Mavi rozet alma sorunu! Ülkemiz üzerinden sayfalarını onaylatmak isteyen kullanıcılar, yardım merkezinde bulunan sayfamı nasıl doğrularım bölümüne ulaştıklarında bir hatayla karşılaşmaktadırlar. Bunun anlamı ülkemiz üzerinden doğrudan hesap doğrulama işleminin gerçekleştirilemiyor olmasıdır. Ancak ülkemizde birçok onaylı hesap da bulunmaktadır. Onay işlemini yapmış olan sayfalar ise genellikle Facebook ile bağlantıları olan sosyal medya ajansları vasıtası ile bu işlemi gerçekleştirmişlerdir. 

Bu alanda hizmet veren ajanslar ise belli bir ücret karşılığında, sayfa onaylatma konusunda aracı olabilmektedirler. Sonuç olarak Türkiye üzerinden doğrudan sayfa onaylatma işlemi yapılamamaktadır. Sayfalarını onaylatmak isteyen bireysel kullanıcılar veya kurum ve kuruluşlar ise bir Facebook ajansı ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.

Facebook onaylı hesap için bu m.facebook.com/pages/creation adresten işlem yapabilirsiniz. Bilgileri eksiksiz doldurarak deneyebilirsiniz. Yine hatırlatalım bu özellik herkese açık değil. Olumsuz bir durumda destek almak için özel danışmanlık hizmetlerini araştırabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak