Facebook oyun hilesi paylaşımlarına dikkat

Andronova
Yazar Andronova

İnternetten ve sosyal platformlardaki paylaşımlar arasında yer alan Facebook oyun hilesi paylaşımlarının yol açtığı sıkıntılara dikkat edin. Virüs bulaşma dışında hesabınızın çalınması ve kapatılmasına neden olacaktır.

Teknoloji destek

Facebook oyun hileleri ile ilgili birçok sitenin açıldığı ve milyonlarca oyun içi hilelerin nasıl yapılabildiği ile ilgili yazıların yazıldığı dönemlerde biz de bu sıkıntılı konu üzerine değinmek istedik.

Bu içerikte hileler nasıl yapıldığından, ne gibi zararları olabileceğinden ve bu zararlardan kaçınmak için neler yapılabileceğinden bahsedeceğiz. Bu noktada yazıma başlamadan önce Facebook oyun hileleri yapmayın gibi nutuk çekmek yerine yapıyorsanız da programsız bir yolu varsa o şekilde yapın demek istiyorum. Bazen oyunlardan cidden keyif almak ve ilerlemek için ağ içerisinde yapılan bu tarz ufak oyun içi hilelerin yapılmaması gerektiği ile ilgili yazılar görüyorum. Eğer sizin için sorun yoksa, oyundan bu şekilde keyif alıyorsanız Facebook oyun hileleri ile oyunda biraz ilerlemenizde bence bir sakınca yok. Bu yazımızda da sizlere bu tarz hileleri yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden ve bu tarz oyun hileleri nasıl çalışıyor ondan bahsedeceğim.

Facebook oyun hile programlarından uzak durun

Bunu birkaç istek üzerine denediğim programlar ile deneyimlemiş biri olarak söylüyorum. Kesinlikle program kullanmaktan kaçının. İnternette bulabileceğiniz birçok rehberde sadece Facebook ID ve Session bulma ile bile yapılabilecek ufak oyun içi artışların olduğu göreceksiniz.

Oyun hilesi programı şeklinde yapılan paylaşımların bir kısmında virüslü dosya yer alıyor. Bir kısmının da ilgili ağın fark etmesinden dolayı hesaba yaptırım söz konusu oluyor. Geçici kullanım kısıtlaması, bazı alanların kullanıma kısıtlama getirilmesi ve dahası karşınıza çıkacaktır.

Özellikle Android oyunları Facebook bağlantısı ile oynarken cihazınızın bilgilerini herhangi bir program veya başka bir uygulama içerisine girmemeye özen gösterin. Oyun hileleri diye indireceğiniz herhangi bir apk dosyasının daha sonra ortaya çıkaracak sorunları ile uğraşmak emin olun canınızı çok sıkacaktır.

Kullanımlarda bilgisayar tercih edilmeli

Yukarıda da bahsettiğim gibi Facebook oyun hileleri için masaüstü bilgisayarınız dışında tablet veya akıllı telefon kullanmamanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Sorun yaşamadan kurulum yaptık gayet de çalışıyor diyebilirsiniz ancak verdiğiniz izinler ile bilgilerinize ulaşmak ve kullanmak oldukça kolay olacaktır.

Tabi bu önerimiz kesinlikle sıkıntı çıkarmaz diyemiyoruz. Lakin illa yapacaksanız kesinlikle bilgisayar kullanılarak yapılması daha sağlıklı olacak.

Sistemlerde sıkıntı yaşandığında sistem geri yüklemenin çalıştırılması önerilir. Sorunla karşı karşıya kalmadığınız bir gün seçilir ve sorunsuz işlem yapıldı yazdığında tekrardan test edersiniz.

Facebook oyun hilesi 1
Facebook oyun hilesi paylaşımlarına dikkat

Uygulamaya verdiğiniz izinleri kontrol edin

Bazı Facebook oyun hileleri içerisinde herhangi bir Facebook uygulamasını çalıştırmanızı isteyebilir. Bu durumda uygulamayı açarken “İzin Ver” butonuna basmadan önce nelere izin verdiğinize dikkat edin. Sadece oyun içi ufak bir hile yapacağım derken Facebook hesabınızdan olabilirsiniz. Profiliniz için paylaşma izni, sayfa takibi, beğenme gibi seçeneklerin işaretlenmemiş olması oldukça önemli. Eğer işaretli olarak görüyorsanız kesinlikle kullanmayın.

Her oyunu kendi haliyle oynamak en güzelidir ancak Facebook oyun hileleri sizin için bir çözümse yaparken yukarıdaki noktalar dikkat etmeye özen gösterin.

Unutmadan erişim izni verilen web sitelerine de dikkat edilmeli. Ne tür erişim hakları var incelemeden yetki verilmemesi daha mantıklı olacak. Aksi durumlarda hesabın başkaları tarafından yönetilmesi, izinsiz paylaşım ve reklamlarda kullanılmasına sebep olacaktır.

Olumsuz yönde gelişen durumlarda acil verilen yetkiler kaldırılsın ve peşine hesap şifrenizi değiştirin. Artı ek güvenlik işlemlerini devreye alın.

Güvenli oyunlar dileriz. Görüşlerinizi yorum kısmından iletmeyi unutmayın.

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir