Facebook Planlı Zamanlı Paylaşım Nasıl Yapılır?

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Facebook sayfamda planlı istediğim zaman otomatik paylaşım yapabilir miyim? Facebook planlı zamanlı paylaşım nasıl yapılır?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Facebook sayfanıza istediğiniz zaman istediğiniz paylaşımların yapılmasını tercih eder misiniz? Düşünün planlı bir kaç gün veya daha fazla bir işiniz var. Ama Facebook sayfanızı da ihmal etmek istemiyorsunuz. İşte önereceğim sistem tam size göre.

Facebook Planlı Zamanlı Paylaşım

Planlı zamanlı paylaşım, Facebook’ta gelecekteki bir tarih ve saatte otomatik olarak paylaşılmak üzere gönderileri planlamanıza olanak tanıyan bir özelliktir. Bu özellik, aşağıdakiler gibi birçok avantaj sunar:

  • Zaman Tasarrufu: Paylaşımlarınızı önceden planlayarak zamandan tasarruf edebilirsiniz.
  • Daha Etkili Paylaşım: Hedef kitlenizin en aktif olduğu zamanlarda paylaşım yaparak daha fazla etkileşim elde edebilirsiniz.
  • Tutarlılık: Düzenli olarak paylaşım yaparak takipçilerinizin ilgisini canlı tutabilirsiniz.
  • Unutma Sorunu Yok: Paylaşımlarınızı planladığınız için önemli bir paylaşımı unutma riskiniz ortadan kalkar.

Planlı zamanlı paylaşım nasıl kullanılır?

Planlı zamanlı paylaşımı kullanmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

1. Paylaşmak istediğiniz içeriği oluşturun. 2. Gönderi penceresinin sağ alt köşesindeki “Yayınla” butonunun yanındaki üç noktaya tıklayın. 3. “Planla” seçeneğini seçin. 4. Paylaşımın yapılmasını istediğiniz tarih ve saati seçin. 5. “Planla” butonuna tıklayın.

Paylaşımınız, seçtiğiniz tarih ve saatte otomatik olarak Facebook’ta paylaşılacaktır.

Planlı zamanlı paylaşım ile yapabilecekleriniz:

  • Tekrarlayan paylaşımlar oluşturabilirsiniz.
  • Birden fazla hesaba aynı anda paylaşım yapabilirsiniz.
  • Paylaşımlarınızı önceden düzenleyebilirsiniz.
  • Paylaşımlarınızın performansını takip edebilirsiniz.

Facebook Otomatik Paylaşım Nasıl Yapılır?

Facebook sayfanızı açınız. Yukarıda yer alan “Yayınlama Araçları” bölümüne giriniz. Açılan yerden “Planlanmış Gönderiler” bölümüne giriniz. Sağ tarafta yer alan “+Oluştur” butonuna tıklayınız. Paylaşmak istediğiniz Web site yazısı, durum veya fotoğraf / video seçeneklerini kullanınız. Aşağıda “Planla” butonuna tıklayıp, “Yayınlama Planı” seçeneğini kapalıysa açınız. Facebook’ ta paylaşımın tarih ve saat dilimini ayarlayıp, “Planla” butonuna tıklayınız. Her hangi bir sorunda önerdiğimiz destek numarasını arayabilirsiniz.

Facebook Planlı Zamanlı Paylaşım Adımları

Facebook sayfanıza girip “Zaman tüneli” / “Yayınlama araçları” / “Planlanmış gönderiler” / “+Oluştur” adımlarını takip edebilirsiniz.

Devamında aşağıdaki görsellere bakarak işlem yapınız.

Facebook planlı paylaşım nasıl yapılır?
Facebook planlı zamanlı paylaşım nasıl yapılır?
Facebook planlı zamanlı paylaşım nasıl yapılır?
Facebook zamanlı paylaşım olmuyor
Facebook planlı zamanlama işlemi
Facebook planlı zamanlı paylaşım olmuyor
Facebook planlı şekilde zamanlama

Facebook Planlı Paylaşım Olmuyor

Paylaşım tarih ve saat ayarlarını yaptınız. Sonra o zaman diliminde paylaşım yayınlanmadıysa bir kaç nedenden dolayı olmuş olabilir. Örnek olarak askıya kalmış olabilir. Ya da Facebook tarafından olumsuz olarak görülmüş olabilir. Birde farklı bir cihazdan veya bilgisayardan deneyiniz.

Denemelerden önce başkalarında aynı sıkıntılar çıkıyor mu kesinlikle kontrol edelim. Sonrasında alternatif cihazlarla deneyelim. Sadece bir telefonla yaşanıyorsa uygulamanın verilerini silme, önbellek temizleme ve dahası için yardım isteyin.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir