Facebook reklam hesabı kapatıldı reklam veremiyorum

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Facebook reklam hesabı kapatıldı ve reklam vermiyorum onaylanmıyor sorunu yaşayanların temel sebebi ya reklam yapılandırmasının doğru yapılmaması ya da şüpheli olan bir şey yaşanması.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Reklam onaylanmıyor hatası çıktığında detaylarda sebep bildirimi yapılır. Lakin bazen net anlaşılmayan durumlar oluşuyor. Burada devreye giren ise yardım sayfası oluyor.

Reklam yayınında olası aksaklıkların incelenmesi ve çözümünde yapacaklarınızı aşağıya bırakıyoruz. Destek talebi gönderenlere Facebook tarafından geri dönüş gün içerisinde olması beklenir.

İçeriğimizin bir kısmında uzun yıllar önce beğeni ile ilgili bir haberden söz edeceğiz.

Reklam neden verilemiyor?

Reklam neden veremiyorum sorusuna yanıt vermek adına ekranda çıkan uyarı metni önemlidir. Şüpheli hareketler algılanmasında önemli bir kısıtlama uygulanır ve hesap doğrulamasına kadar giden süreç vardır. Hatta kullanılan kredi kartının ve kimliğinizin ekran görüntüsü istenilir.

Eskiden bu ağ otomatik para çekme durumlarında kredi kartına bir kısıtlama getirdiğinizde ara ara karttan para çekmeye çalışılır ve çekim olmazsa şüpheli görünme durumları oluştuğu zamanları biliyoruz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Aşağıdaki örnek görseldeki uyarıda detayları gör butonuna bastığımızda elle tutulur bir bilgi yer almıyordu. Lakin biraz kurcaladığımızda “sadece aktif hesaplar reklam oluşturabilir ve reklamları düzenleyebilir” hatası ile karşılaştık. Yani reklam hesabının aktif edilmesi yeterli olacak. Tabi daha önce yayına aldığınız reklam kampanyasında sorun yoksa.

Gelelim ceza almış reklam hesaplarına. Buradaki bazen reklam hesabı yasaklama durumları oluşurken, bazen de reklamları oluştururken kullandığınız Facebook hesabına yaptırım uygulanmasından kaynaklı olduğu zamanlarla karşılaştık.

Reklam yasağı testi için profilde bir şeyi değiştirmenize izin verilmeyebiliyor. Denemek için hakkınızdaki alana bir kaç kelime yazıp kaydetmeye çalışın.

Reklam cezasında ya da hesaba geçici yaptırımlarda en az bir gün beklemeniz gerekir. Kendi kendine düzeldiği gibi daha uzunda sürdüğü zamanlar olacak.

Facebook kapatılan reklam hesabını açma

Reklam hesabı kapatıldı sorununda kapatılan reklam hesabı nasıl açılır sorunun büyüklüğüne göre yanıt verebiliriz. Yukarıdaki örnek durumumuzda aktif edilmesi ve gerekli düzenleme önerileri varsa onların uygulanması yeterli olacak.

Şimdi alınan uyarılardan birini sizlerle paylaşıyoruz. Burada öneri bir metin var ve içerisinde yapacağınız şey işaret ediliyor.

Reklam hesabında bazı sıradışı hareketler olduğu tespit edilmiş, reklamları durdurarak hesabın korunduğu yazılı. Çözümde ise hesabın doğruladıktan sonra, hesabınızdaki bakiye ile kullanmaya kaldığınız yerden devam edeceğiniz yazılıdır. Durdurulan reklamlar yeniden yayına alınması belki incelemeden sonra olacaktır.

Reklam hesabı doğrulama nasıl yapılır?

Hesap doğrulamasına girdiğinizde kredi karı bulunduğunuz konum ile aynı olmaması gibi öneriler çıkar. Altta ise detaylı açıklama yapmanız için boş bir alan sunulur. Açıklamayı yaptıktan sonra gerekli başvurunun alındığı bilgisi ekranda yer alır.

Kimlik veya kart istenildiğinde alanda yer alan T.C. ve seri numara alanı istenirse gizlenir.

Reklam panelinde sol ince alanda bulunan ayarlar kullanılarak ödeme ayarlarını açmanız ve gerekli işlemleri yapmanız sağlanır.

Kapatılan reklam hesaplarının incelenmesi için kullanıcının kontrol edeceği bağlantı facebook.com/business/help/968402779873601

Facebook reklam hesabi 1
Facebook reklam hesabı kapatıldı reklam vermiyorum

Yukarıdaki uyarı metninde bazen değişimler olur. Açıklama detayı için kullanılan butona bastığınızda gerekli açıklama ekran gelir. Bazen de içeriğinde yazmaz ama üst köşelerde bir yerde kırmızı bir alanda gerekli açıklama yer alır.

Facebook reklam hesabi 2
Facebook reklam veremiyorum

Yukarıdaki bağlantıya girdikten sonra kapatılan reklamla alakalı başlık içerisinde ikinci görseldeki başvuruyu yapmanız sağlanacak. Facebook reklam hesabım kapatıldı ne yapmalıyım şeklindeki sorulara verilecek en iyi yanıtın hangi sebeple kapatıldığının bilinmesi ve buna göre gerekli düzenlemenin yapılması olacak.

Facebook beğeni sayısında azalma durumları

Facebook gün geçtikçe bazı önemlerinde ve alanlarında küçük değişiklikler yapmaya devam ediyor.

Sosyal medya devi olan Facebook’ta maalesef ki sahte hesap sayısı bir hayli yüksek. Bu hesapların ise açılma amaçları değişik olmakla birlikte (oyun için hediye gönderme, bir başkası gibi konuşma, dolandırıcılık ve benzeri), hepsi gerçek olmayan kişilere ait.

Bu durum üzerinde duran Facebook ise bu sahte hesaplardan yapılan beğenileri azaltma yoluna gidiyor, Yani beğeni sayısı düşürülecek. Bunu ise nasıl yapacağını merak ediyorsanız öncelikle sosyal medya devinin bu sahte hesapları bulup ayıklaması gerektiğini söyleyebilirim.

Şimdilik bunun ne zaman ve ya nasıl belirleneceği belli olmasa da, yakında böyle bir hareketlilik olacağının kehanetinde bulunabiliriz.

Facebook Beğeni Sayısı Azalacak mı?

Sosyal medya ağının temiz bir düzene sahip olmak ve düzenli rapor lamalarında oldukça karışıklık yaratacağı bu durumla başa çıkmak için böyle bir yol takip ettiği kesin. Sayfalar üzerinde bulunan şu anda zaten sahte hesaplar ile yapılan beğenilerin ise ne olacağı henüz kesin değil.

Böylece Facebook’un yaptığı uyarı ile 12 mart 2015 tarihinde sayfalar için yapılan beğeni sayılarının azalacağını öğrenmiş oluyoruz. Ama dediğimiz gibi konuya kesin bir açıklama getirilmediğinden dolayı henüz sahte hesap sayıklamasının ne zaman yapılacağını bilemiyoruz.

Yani her durumda tam olarak ne olacağını görmek için 12 mart tarihini beklememiz gerecek.

Sosyal medya ağında eğer olur da bütün sahte hesapları temizlemeye karar verirlerse, bu hesapların tek tek ayıklanması çok uzun zaman alacaktır, üstlelik çok iyi bir önlem alınmazsa sahte hesaplar açılmaya devam edilecektir.

Facebook’un bu konu ile nasıl başa çıkacağını ise zaman içinde göreceğiz. Siz yine de öncelikle büyük ardından küçük sayfalardaki beğeni sayılarının düşmesine kendinizi hazırlayın

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir