Facebook reklam ödeme şikayeti ve ücret iadesi

Andronova

Facebook reklam ödemesini yaptım ama ödenmemiş bakiye şeklinde uyarı alıyorum diyerek şikayet bölümünü soranlar olabiliyor.

Dünyanın en büyük sosyal ağı olmaya devam eden şirketin rekabet için sürekli kendini geliştirmesi gerekiyor. Biraz rakiplerinden araklayarak birazda kendi projelerini kullanarak gelişmeye devam ediyor. Bu büyümenin doğal olarak reklam pazarında söz sahibi olmayı sağlıyor. Diyebiliriz ki Google’ dan sonra en büyük reklam ağlarından biri.

Facebook reklamlarında mağazalar, servisler ve bireysel satışlarda büyük başarılar elde edilebiliyor. Ama reklam yayınlama da Facebook biraz sıkıntı oluşturabiliyor. Yani yanlış bir işlem yaptığınızda sizi şüpheli olarak görebiliyor. Kredi kartının limiti yetersiz, güvenlik nedeniyle doğrulamama veya reklam içeriğini tam analiz edilememeden dolayı reklam engellemelere gidebiliyor.

Facebook reklam ödeme sorunu bildirimi

Reklam yayınında veya ödemesinde zaman zaman aksaklık yaşayanlar oluyor. Bu genelde şüpheli görülen hesaplarda bu şekilde oluyor. Lakin su’ dan sebeplerden de işleme uğrayan hesaplarda oluyor. Örnek kredi kartı internet alışverişine kapalı olan hesaplarda para çekimi gerçekleşemedi hatası verdikten ve bir kaç denemeden sonra bakmışsınız sizi şüpheli sınıfına eklemişler.

Aşağıda verdiğimiz sorunlar için Facebook reklam iletişim formu üzerinden çözüme ulaşabilirsiniz. Başvuru genelde 1-3 gün içerisinde sonuçlanabiliyor. Facebook’ ta reklam ödemelerinde görülen tüm sorunlar için iletişim adresini tercih edebilirsiniz. Zaten form açıklama kısmında detaylı sorunu yazabilirsiniz. 

Kartınızdan alınan ücretin iadesi için gerekli atılacak iki adım bulunuyor. Biri aşağıdaki önerimiz ve diğeri yasal yollarla talep göndermeniz. Tabi burada haklı olmanız şartını söylemeye gerek yok diye düşünüyoruz.

Önemli bir kaç notumuz olacak. Öncelikle yapılan ödemenin işleme alınıp alınmadığını geçmiş izleme alanından kontrol edilmeli. Hem banka uygulamasından hem Facebook panalinde. Sonrasında bekleme süresinin gün boyu olduğunu söyleyelim. Yoğun bir ana veya sistemsel problemlere denk gelinme durumlarını göze alarak beklemeniz gerekebilir.

Facebook reklam ödemesi yapamıyorum

Talem oluşturmanız için kullanacağınız URL ve doldurduğunuzda hemen dönüş yapılmadığını belitelim. facebook.com/help/contact/649167531904667

  • Reklam ödemesi başarısız oldu
  • Hesapta ödenmemiş bakiye görünüyor
  • Kredi kartımdan izinsiz yapılmış çekim var
  • Reklam için alınan ücret fazla görülüyor
  • Kredi kartı, bankamatik kartı ve paypal üzerinden yapılan işlemlerde sorun var
  • Faturalandırma ile ilgili sorun var

Not: Reklam ödeme sorunlarında ilk kontrol edilmesi gereken kredi kartının sanal alış verişe açık olması ve geçerli sanal limitin yeterli olması. İnternet alış verişleri için sanal limit normal kredi kartı limitinde olmayabiliyor. Birde yeni düzenlemede yakın zamanda sanal alış verişler için bankaya yazılı veya sözlü onay vermeniz gerekecek.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir