Facebook reklamları engelleme Android iPhone telefondan

Andronova
2 Minimum Okuma

Kendi kendine çıkan sponsorlu Facebook reklamları engelleme Android iPhone telefondan nasıl yapıldığını anlatan ufak bir bilgi yazısını sizlerle paylaştık.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Cep telefondan veya tarayısı kullanılarak Facebook’ ta çıkan sponsorlu reklamlar nasıl engellenir resimlerle göstereceğiz.

Facebook’ ta çıkan sponsorlu reklamlar engellenebilir mi? Facebook’ ta hemen hemen tüm kullanıcıların ara ara  gördüğü sponsorlu reklamlar Facebook’ a ait anlaşmalı reklamlardır. Bu reklamları kullanıcılar istediği zaman engelleyebilir.

Gördüğünüz reklamı ok işaretine tıklayarak kaldırabilirsiniz. Ama tümünü engellemek istiyorsanız o biraz zor gibi ve içerikte neler yapıldığını aşağıda resimli anlatımımızı inceleyebilirsiniz. Belki yardımcı engelleyeci uygulamalardan denenebilir.

Cep telefonda Facebook reklamları nasıl engellenir?

Cep telefonunuzdan uygulamayı açınız. Açık olan hesabınızdan “Ayarlar” bölümüne giriş yapınız. Hesap Ayarları” seçeneğine tıklayınız.

Açılan seçeneklerden “Reklamlar” seçeneğine giriniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
Facebook reklamları engelleme Android
Facebook reklamları engelleme Android

Ekrana gelen seçeneklerden istediğiniz gibi engelleme ayarlarını yapınız. “Facebook’ ta internetteki ilgi alanlarına dayalı reklamları engelleme ve ağ dışındaki şirketlerin kısıtlanması.

Facebook reklamları engelleme iPhone
Facebook reklamları engelleme iPhone

Görsellerdeki seçeneklerin içerisinde girerek uygun gördüğünüz işleme onay verirsiniz. Size sunulanın dışında işlem yapılmasına izin verilmemekte. Ek cihazınızdan konumla ilgili ayarların değiştirilmesi mümkün. iPhone tarafında gizlilik daha üst seviyede diyebiliriz.

Facebook reklam engelleme
Facebook reklam engelleme adımları

Çıkan sponsorlu reklamlar nasıl engellenir?

Buradaki tahmini çıkan bazı reklamlar hesaba virüs bulaşması nedeniyle çıkmaktadır. Bu virüsler bazen kullandığınız tarayıcıya bulaşır, bazen de hesabınıza ulaşabiliyor. Yapılan paylaşımlarda cinsel reklamların yanı sıra videolarla da karşılaşılabiliyor. Ama biz daha çok uzantılar alanına yerleşen zararlı kodlarla karşılaşıyoruz. Yardımcı programlarla temizlemenin dışında manuel işlemlerinde yapılması gerekebiliyor.

İlk işlemlerde internetin kesilerek yapılması daha sağlıklı olacaktır. Aktif olan virüsün yapacaklarınıza hamle oluşturmaması adına bu şekilde bir yol izlenmesi önerilir.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir