Facebook sayfa yetkilendirme yönetici editör moderatör

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Facebook sayfa yönetici, editör, moderatör, reklam veren ve analist nedir? Sayfaya yönetici ekleme ve sayfa yönetimdeki terimlerin ne işe yaradığını öğrenme…

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook sayfamda yetkilendirme yapmak istiyorum ama olmuyor gibi sorunlarda bildirim seçeneğini kullanabilirsiniz. Facebook sayfa kişi ekleme ve sayfaya yetkisi verme işlemleri için aşağıdaki sıralamayı takip ediniz.

Facebook’ ta sayfa oluşturduğunuzda, otomatik ilgili bölüme yönetici oluyorsunuz. Facebook sayfanızda birine veya birilerine görev vermek yetkilendirmek için yönetici olmanız gerekmektedir. Sayfaları yöneten kişiler, 5 farklı görev türünde işlem yapabilirler.

sayfasının görünüşünü, sayfa adını, kişi yetkilendirmeyi, etkinlik oluşturmayı ve diğer işlemleri sayfa yöneticisi yapar. Aşağıda yer alan ekran görüntüsünde Facebook sayfasında hangi yetkilendirme türlerinin olduğunu ve yetki kapsamını görebilirsiniz.

Facebook sayfa yetkilendirme yönetici editör moderatör

Facebook sayfa yetkilendirme

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook sayfa yetkilendirme ayarları

Facebook sayfa yöneticiyseniz:

  1. Facebook hesabınızdan Facebook sayfanıza giriniz.
  2. Facebook sayfasının üst tarafında yer alan Ayarlar seçeneğini tıklayınız.
  3. Açılan bölümde sol tarafta bulunan Sayfa Görevleri’ne tıklayınız.
  4. Sağ taraftan Facebook sayfasına yetki vermek istediğiniz kişiyi yazınız: Yetki vereceğiniz kişi Facebook’ ta arkadaşınız ise adını yazıp kişiyi seçiniz. Eğer seçeceğiniz kişi arkadaşınız değilse, kişinin Facebook hesabının e-posta adresini yazınız.
  5. Kişi eklediğiniz bölümün altında yer alan menüyü tıklayarak görevlendirme seçeneğini belirleyiniz. (Editör)
  6. Facebook sayfasına kişiyi eklediyseniz aşağıda yer alan Kaydet yazısını tıklayınız. Onaylanması için Facebook şifrenizi yazınız.

Not: Facebook sayfasında bir kişiye yetkilendirme işlemi yapıldıysa, kişiye bu görev bilgisi gönderilmektedir. Uyarı kişinin Facebook bildirimler bölümünde yer alacaktır.


Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2020, 06:54

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak