Facebook Sayfasını Kişisel Hesaba Çevirme

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Facebook sayfasını profil hesabına geri döndürme işlemi yapılabilir mi? Hesabımı yanlışlıkla sayfaya çevirdim tekrar geri hesaba çevirmek istiyorum diyenler oluyordur diye düşünüyoruz. İçeriğimizin tarihine bakarak güncelliğine göre hareket etmenizi öneririz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Facebook kullanıcıları bir çok nedenden ötürü sayfa oluşturmaktadır. Sayfaları genellikle tanınmış kişiler veya işletme sahipleri tarafından kullanılmaktadır. Ticaretle uğraşan kişiler hesaplarını sayfa olarak açarak ticaretlerini daha da geliştirmektedir. Facebook ticari olarak bir çok kurumun gelişime katkı sağlamıştır. Ayrıca ticaretin dışında tanınmış simalar sayfa oluşturarak kendilerine takip edenlerin ulaşmasını sağlamaktadırlar.

Tanınmış kişiler tarafından oluşturulan sayfalarda sayfa sahipleri duygu ve düşüncelerini, resimlerini takip edenlerle kolaylıkla paylaşabilmektedir. Profil sayfasının aksine sayfa kullanımının bir çok faydası bulunmaktadır. Fakat bu iki gurupta yer almıyorsanız sosyal medya sayfası oluşturmanız çokta kullanışlı olmayabilir.

Facebook Sayfası Kişisel Hesaba Dönebilir mi?

Bazen bazı sebeplerden ötürü kişiler facebooktaki kişisel hesaplarını sayfaya dönüştürmektedir. Facebook bu tarz işlemlere izin vererek profil hesaplarını sayfaya dönüştürmektedir. Fakat kullanıcılar kullandıktan sonra sayfanın kendilerine göre olmadığını fark etmektedirler. 

Yukarıda dediğimiz gibi eğer sayfa oluşturma gurupları içerisinde bulunmuyorsanız kişisel hesabınızı sayfaya dönüştürmenizi önermiyoruz. Peki böyle bir işlem yaptıysak tekrardan sayfamızı profil hesabınıza döndürebilir miyiz?

Bu sorunuza ne yazık ki olumlu cevap veremiyoruz. Facebook profil hesabınızı sayfaya çevirme gibi ayarlardan yapabileceğiniz herhangi bir seçenek bulunmamaktadır. Bundan dolayı bu işlemi ayarlar menüsü dışında çözmeniz gerekmektedir. İletişim adresinden yetkililere ulaşarak sorunuuzu anlatmanız gereklidir. Aşağıdaki sayfaya facebook yardım merkezinden ulaşarak sorununuzu anlatınız.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Bu bölümde yer alan seçeneklerden işletme, müşteri ve hayran kelimelerini kullanmadan kişisel olarak hesabınızı kullanmak istediğinizi facebooka iletiniz. Hesabınız arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim içi kullandığınızı gösterir seçenekleri seçiniz.

Bu işlemlerden sonra eğer facebook sizi haklı bulursa mail adresinize bu işlemi yapabileceğiniz link gönderecektir. Bu linke tıkladığınızda hesabınızı tekrar alabilirsiniz. Bildirimde bulunmak isteyenlerin kullanacağı bağlantı facebook.com/help/186570224871049 olacaktır. 

Facebook sayfasını kişisel hesaba çevirme
Facebook sayfasını kişisel hesaba çevirme

Facebook Sayfasını Kişisel Hesaba Çevirme İşlemi

Facebook kullanıcıları, sayfalarını kişisel hesaplara çevirerek daha geniş bir kitleye ulaşabilir ve içeriklerini daha etkili bir şekilde paylaşabilirler. İşte Facebook sayfasını kişisel hesaba çevirme işlemi hakkında adım adım bir rehber:

Adım 1: Giriş Yapma ve Sayfa Ayarlarına Erişim

1.1. Facebook hesabınıza giriş yapın.

1.2. Sayfanızın yöneticisi olarak giriş yaptıktan sonra, sayfanıza gidin.

1.3. Sayfanın üst kısmında bulunan “Ayarlar” sekmesine tıklayın.

Adım 2: Sayfa Bilgilerini Güncelleme

2.1. “Genel” sekmesinden sayfanızın temel bilgilerini güncelleyebilirsiniz. İşletme adı, kategori, iletişim bilgileri gibi detayları kontrol edin ve gerekirse düzenleyin.

Adım 3: Sayfa Hesap Türü

3.1. “Sayfa Hesap Türü” bölümünden sayfanızın hesap türünü belirleyin. Kişisel hesaba çevirmek için “Kişisel Hesap” seçeneğini işaretleyin.

Adım 4: Değişiklikleri Onaylama

4.1. Yaptığınız değişiklikleri onaylamak için alt kısımda bulunan “Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklayın.

4.2. Facebook, bu değişikliği onaylamak için size bir bilgi penceresi gösterecektir. Bu bilgileri dikkatlice okuyun.

Adım 5: Kişisel Hesaba Dönüş

5.1. Onay verdiğinizde, sayfanız kişisel hesaba dönüşecektir. Artık sayfanızı kişisel profil olarak kullanabilirsiniz.

Adım 6: Arkadaşlara Duyuru

6.1. Sayfanızı kişisel hesaba çevirdikten sonra, arkadaşlarınıza bu değişikliği duyurmak için paylaşımlar yapabilir veya bildirimler gönderebilirsiniz.

Adım 7: İçerikleri Kontrol Etme

7.1. Paylaşımlar, fotoğraflar ve diğer içerikleri kişisel hesabınızdan kontrol etmeye başlayabilirsiniz. Sayfanız artık kişisel profiliniz olmuştur.

Notlar ve Uyarılar:

  • Bu işlem geri alınamaz. Bir sayfayı kişisel hesaba çevirdikten sonra tekrar sayfa haline getirmek mümkün değildir.
  • Sayfanızda bulunan diğer yöneticileri bilgilendirerek bu değişikliği koordine etmek önemlidir.

Facebook Sayfasını Hesaba Çeviremiyorum

Şu an güncel bilgi nedir net bilmiyoruz ama döndürülmeyen hesaplar için bir talep gönderme imkanı sunulabilir. Mantıklı taleplerin işleme alındığını düşünüyoruz. Başvurunuza geri dönüş yapılmıyor veya olumsuz yanıt veriliyorsa aşağıdakilere göz atmanızı öneriyoruz.

Çok sık gönderilen taleplerin sonucu olumsuz olabiliyor. Belki engelle karşılaşabilirsiniz.

Şüpheli görülme durumlarında belli bir süre işlem yapma engellemesi getirilebiliyor. Bir gün beklenebilir ve duruma göre talep oluşturulabilir. Tabi farklı internet ve cihazla denedikten sonra.

Hesap Tarafındaki Problemler

Çoğunun karşısına çıkan sebepler birbirine benzemekte. Örnek çok sık geçişlerin engelle sonuçlandığını söyleyelim. Diğer bir örnek ise, ceza almış hesabın işlem yapması engellenir.

Hesaplardaki olumsuzlukların testini profil alanına girerek yapılabilir. Yani ayarlardaki bir şeyin değiştirilmesi kısıtlandığında bu hesap dönüştürmeyi de durdurur.

Şüpheli Durumlar ve Sistemdeki Olumsuzluklar

Bu başlığın göreceli olduğundan hesaba göre farklılık gösterecektir. Mesela kişi oturum açmaya çalışırken çok fazla yanlış şifre girmesinden ötürü bir engel oluşacaktır. Sonrasındaki denemelerin bir sonucu o gün tamamen kısıtlanacağı bir durum çıkacak. Ertesi günün tam saati dolmadan yapılacak denemelerden sonra daha uzun bir yaptırım uygulanacaktır.

Saatlik oluşumlarda hiç denemeden bir kaç saatin dolmasını beklemeniz size yarar sağlayacaktır. Baktınız devam etmekte, o zamanda gün boyu beklemeniz gerektiğini anlayacaksınız.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir