Facebook şifre değiştirme resimli anlatım

blank

Facebook hesabınızın şifresini güvenlik nedeniyle değiştirmek istediğinizde adımları resimli olarak bu haberimizde yayınladık. Facebook şifresini değiştirmek için detaylar parola sıfırlama.

teknik destek

Facebook hesabınıza farklı cihazlardan giriş yaptıktan sonra hesabınızın güvenliğinden endişe ettiğinizde veya şifrenizin size kolay geldiği çalınmaması için daha zor bir şifre oluşturmak istediğinizde aşağıdaki başlığımız altında yayınladığımız adımları takip ederek hesabınızın şifresini değiştirebilirsiniz.

Facebook şifresini değiştirme aslında çok da zor değildir. Aşağıda sizlere anlattığımız adımları uyguladığınızda kolaylıkla şifrenizi değiştirebilirsiniz. Şifre değiştirme işlemlerine başlamadan önce ilk olarak var olan şifrenizle facebook hesabınıza giriş yapınız. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sayfanın sağ üst köşesinde bulunan açılır menüye tıklayınız. Bu menünün yeri aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

Facebook şifre değiştirme

Facebook şifre değiştirme resimli anlatım

Açılır menü aşağıdaki resimde olduğu gibi açılacaktır. Bu alanda hesabınızla ilgili bir çok işlemi yapabilirsiniz. Fakat biz şifre değiştireceğimiz için aşağıdaki ekrandan Ayarlar yazısına tıklıyoruz.

Facebook şifresini değiştirme

Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra karşınıza hesap ayarlarınız gelecektir. Bu hesap ayarlarından Şifre yazan bölümün karşısında bulunan düzenle yazısına tıklayınız. Aşağıdaki resimde hem şifre bölümü hemde düzenle bölümü kırmızı kutucuk içerisine alınmıştır.

Facebook şifresini değiştirme 2017

Genel hesap ayarlarınız da yer alan şifre değiştirme işlemlerine tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda facebook sizlerden ilk önce kullandığınız mevcut şifrenizi isteyecektir. Daha sonraki gelen iki kutucuğa da belirlemiş olduğunuz yeni şifreyi giriniz. Bu işlemlerin ardından sayfanın altında bulunan Değişiklikleri Kaydet yazısına tıklayınız. 

Facebook şifresini değiştirme nasıl yapılır

Yukarıdaki adımları uyguladığınızda facebook şifrenizi değiştirecektir. Fakat değişikliği kaydet dediğinizde karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Bu ekranda hesabınıza bağlı olan diğer cihazlarında açık olup olmayacağını belirleyebilirsiniz. İlk seçeneği seçtiğinizde facebook hesabınızı açık olan bütün cihazlarda kapatabilirsiniz. Eğer ikinci seçeneği seçerseniz hesabınız açık olmaya devam eder.

şifre değiştirme

Yukarıdaki seçeneklerden birini seçip gönder dediğinizde facebook sizlere aşağıdaki onaylama ekranını getirecektir. Bu ekranda şifre değişikliği tamamlandı ifadesi yer alacaktır.

Facebook şifremi değiştiremiyorum çözümü

Facebook şifremi değiştiremiyorum çözümü

Facebook hesabımın şifresini değiştiremiyorum diyorsanız sorunu analiz etmeniz gerekiyor. Bilgisayardan veya mobil bir cihazdan denediniz mi? Tarayıcı ya da uygulama kaynaklı bir sorun olabilir. Aynı zamanda farklı bir internet ağından da bağlanıp deneyiniz. Sorun devam ediyorsa hesabınızı dondurup farklı bir cihazdan girip deneyiniz. Sorun olursa haberimize yorum bırakınız. www.andronova.net


Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2017, 16:03

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!